Громадський бюджет: маєш проект – будь готовий до співфінансування

Хто та скільки коштів зможе використати з міського бюджету у Дубні на власні проекти
Аби дубенчани могли реалізовувати проекти за рахунок коштів міського бюджету у Дубні прийняли програму «Про громадський бюджет». Сталось це на останньому засіданні виконавчого комітету Дубенської міської ради. За яких умов дубенчани зможуть витрачати кошти з міської казни на власні пропозиції, які суми – читайте у статті Інформаційного порталу м. Дубно.
Перш за все, Програма розроблена на 4 роки, з 2017 по 2020 роки і в цілому на її реалізацію передбачається понад 1,5 мільйони гривень. Щороку, за винятком 2017, на проекти виділятимуть по 500 тисяч гривень. Але максимальна сума, що може бути затрачена на одну пропозицію, становить 170 тисяч гривень. Крім цього, починаючи з 2018 року, по 5 тисяч гривень планують витрачати на промоційну та інформаційну кампанії.

Проект громадського бюджету розроблений на основі громадського бюджету м. Рівне, але з однією суттєвою відмінністю. Автор проекту у Дубні має співфінансувати свою ідею у розмірі не менше 1% вартості пропозиції. Тобто, якщо дубенчанин «В» подасть проект вартістю 90 тисяч гривень, то йому доведеться знайти 900 гривень. І, хоча керуюча справами, секретар виконкому Олена Олійник переконувала присутніх у недоцільності співфінансування дубенчан на початку реалізації програми, інші посадовці переконували у протилежному. А тому розмір власних коштів таким і лишився.
Подавати проект на конкурс може той житель міста, який зібрав ще підтримку. Тобто, проект, крім автора, мають схвалювати ще не менше 50 дубенчан. Також є ще одна особливість. Подавати пропозиції проектів можуть лише повнолітні фізичні особи, а не громадські організації, юридичні особи тощо, які зареєстровані і проживають у Дубні. Кошти на проекти із бюджету міста отримуватимуть лише кращі проекти, які визначатимуть шляхом голосування. Подавати свої пропозиції поштою або електронною поштою дубенчани зможуть протягом 45 днів у серпні-вересні кожного року. Лише після перевірки проектів, уточнення інформації на сайті Дубенської міської ради розміщуватимуть списки позитивно і негативно оцінених проектів. Тут же оприлюднять пункти для голосування, які визначить координаційна рада. В результаті голосування визначать кращі проекти, які й реалізовуватимуть. Після чого розпорядники коштів мають подати звіти про виконання проекту до координаційної ради і які, знову ж таки, розмістять на сайті міськради. Таким чином, у кілька етапів відбуватиметься взаємодія дубенчан та виконавчих органів дубенського «білого дому».
Ну і ще одна суттєва ремарка – програму «Громадський бюджет у місті Дубно на 2017 – 2020 роки» мають ще затвердити міські обранці.

(88)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.