Голова громади Дубенщини прокоментував переваги проєкту «Інтернет-субвенція»

На Рівненщині завдяки фінансуванню держави  інтернет провели вже у 35 селах
Швидкісний інтернет у кожному класі сільської школи, у приміщенні ФАПу,  у клубі. А ще можливість місцевих жителів під’єднати до мережі свої будинки.  На сьогодні це реалії сіл Жорнів, Крилів та Черешнівка, що в Дубенському районі.
Донедавна якісного інтернету в населених пунктах не було. Зараз ситуація змінилася завдяки державним коштам. Громади отримали гроші в рамках проєкту «Інтернет-субвенція» Міністерства цифрової трансформації України.
Наскільки якісно виконали роботи з під’єднання та чи не виникає проблем у цих селах, перевірила заступниця  голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. Із робочою поїздкою вона побувала у громадах Дубенського району.
Як пояснив сільський голова Варковицької ТГ Юрій Парфенюк, оптичний інтернет провели у два села громади – Жорнів та Крилів.
«У селі Жорнів під’єднали  два об’єкти: місцевий клуб і гімназію. Тепер інтернет є в кожному класі. Вчителі дуже задоволені його якістю. Адже це дозволяє робити навчальний процес цікавішим. Крім того, в умовах карантину інтернет просто незамінний», – розповів Юрій Парфенюк.
Тим часом у селі Черешнівка, яке належить до Привільненської тергромади, до мережі під’єднали ФАП. І це значно розширює можливості місцевих медиків. Мова йде, зокрема, про телемедицину. Адже тепер, за потреби, вони можуть отримати фахові консультації вузькопрофільних спеціалістів. А це вчасна допомога місцевим жителям.
«Пів року тому ми пообіцяли, що у селах Рівненщини, де досі не було інтернету, він з’явиться. Власне, процес тривав кілька місяців. Тепер в області за державні кошти до оптичного інтернету під’єднано вже 55 соцзакладів у 35 селах. Загалом у рамках проєкту «Інтернет-субвенція,  для Рівненщини на це передбачили понад 15 мільйонів гривень. До кінця року  до мережі під’єднають майже 100 сіл, – підсумувала заступниця  голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. – Мова йде про підключення соціально важливих об’єктів – ФАПів, шкіл, будинків культури, бібліотек. До речі, у школі села Жорнів, де тепер є швидкісний інтернет, вже невдовзі будуть і нові ноутбуки, які також придбали за державні кошти».

(137)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.