Дубно відзначає 75 річницю визволення міста (фото)

Одні пам’ять вшановують, інші її зневажають
Їх немає в живих, але про них пам’ятають. Вони – визволителі міста, що 75 років тому остаточно звільнили Дубно від німецько-фашистських загарбників. Саме тому в дощову погоду 15 березня влада, священики, ветерани, студентсько-учнівська молодь, працівники бюджетних установ та небайдужі дубенчани зібрались на військовому кладовищі. До підніжжя пам’ятника лягли квіти та вінки.

Відкрили захід гімнами України та Дубна.

Священики Православної церкви України відслужили панахиду за загиблими.

«Сьогодні з часу визволення Дубна від німецько-фашистських загарбників минає 75 років. Сьогодні, коли Україна переживає війну на Сході нашої країни, але охоплює всіх нас, ми дуже часто чуємо від експертів слова «гібридна війна», тобто війна, котра поєднує в собі непоєднуване. Я думаю, що, на жаль, гібридність війни так само можна віднести до Другої світової війни. І саме для України. Тому що ми ніби святкуємо визволення від німецько-фашистських загарбників, але водночас не можемо не пам’ятати жертв тоталітаризму, сталінізму радянської влади. Ми по-іншому сьогодні сприймаємо дати, що є в нашому житті і котрі ми сьогодні відзначаємо. Ми молимося за всіх жертв Другої світової війни, за тих українців, котрі полягли і від рук німецько-фашистських загарбників, і котрі стали жертвами радянського тоталітарного режиму, і тих учасників визвольних змагань, що боролися за вільну Україну, часто по різні боки. Для нас ця молитва має бути уроком того, щоб ми пам’ятали жахливість трагедії війни в будь-яких проявах, навіть у найменших конфліктах ми повинні вбачати жах. Сьогодні, згадуючи жертв Другої світової війни, ми повинні цінувати той мир, за який ми молимося, котрий просимо для нашої країни й для якого повинні докладати сил. Наші воїни, перебуваючи на передовій, є тими рушійними силами, котрі забезпечують мир для нашої країни. Ми повинні долучатись до спільних дій по захисту нашої Вітчизни, щоб вже більше ніколи на нашій землі не повторювались ті трагедії – це і Перша світова війна, і Друга світова війна, і сьогоднішня війна. Коли ми здобудемо мир – ми повинні його оберігати і запорукою миру буде пам’ять про мільйони жертв, котрі загинули у Другій світовій війні», – звернувся благочинний міського благочиння Василь Лозинський.

Пам’ять тих, хто загинув присутні вшанували хвилиною мовчання, а військові випустили в небо військові салюти.

Сьогодні на кладовищі, де похоронені відомі та невідомі військовослужбовці, чисто, за що голова Дубенської організації ветеранів України дякує школярам та їхнім наставникам.
«Микола Михайлович Черепок та Наталія Володимирівна Якимчук – люди високого патріотизму. Вони постійно з учнями Дубенської ЗОШ № 3 тут прибирають. Адже пам’ять треба берегти. Пам’ять – це така річ, що суперечить руйнівній силі часу», – зазначив Євген Волошин.

Прикро те, що серед дубенчан є такі, що не вшановують пам’ять і не гребують «відпочинком» на кладовищі, залишаючи за собою сміття, недопалки тощо. До того ж невідомі відбили диск від автомата на пам’ятнику.

Хоча й очільник ветеранів додає, що рада ветеранів спільно з усіма відновить це кладовище. Так, наприклад, мають привезти кілька автівок землі, оскільки просіли могили. З часом оновлять написи на надгробках.

(274)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.