Дубенський замок стане доступнішим для осіб з інвалідністю

Сайт Дубенського замку зроблять доступним для осіб з інвалідністю
Завдяки Українському культурному фонду, Державний історико-культурний заповідник  м. Дубно, вкотре отримує можливість додаткового фінансування у напрямку інклюзії.
Проєкту «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» реалізовують спільно з Громадською спілкою «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» у партнерстві з «Державним історико-культурним заповідником міста Дубна» та «Державним історико-культурним заповідником міста Острога». Цей проєкт буде комплексним інклюзивним рішенням для регіону, розробленим з дотриманням міжнародних норм Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликаним забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). У рамках проекту також планується адаптувати науковий ресурс установ для незрячих, відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.
Проект адаптації музейного веб-сайту відповідно до міжнародних стандартів доступності WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines — Керівні принципи щодо доступності https://www.w3.org/TR/WCAG21/ ) є актуальним для нинішнього суспільства. Ідеї та практики інклюзії, зокрема інклюзивного дизайну продуктів та послуг сфери ІТ, є ключовим суспільним трендом. Усе більше культурних інституцій  замінило чи адаптували свій веб-сайт за принципами інклюзивного дизайну. В Україні прикладом такої доступності є сайт Музею Ханенків та Музею Голодомору — геноциду української нації та інші. 

Минулого року реалізовували проєкти у напрямку інклюзії «Культурні продукти Рівненщини без обмежень», за сприяння ГО “Регіонального центру розвитку “Тріада” спільно з ВП ВГО «ГУД» у Рівненській області за інформаційним та організаційним сприянням Управління культури та туризму Рівненської обласної державної адміністрації. В результаті отримали: контрастні таблички назв експозиційних залів з шрифтом Брайля; презентацію замку з перекладом на жестову мову; аудіогід по музейних експозиціях з тифлокоментарем – спеціальні путівники для людей з порушенням зору, який розміщений на ютуб-каналі Дубенського замку та експозиціях під Qr-кодами; 5 мнемосхем (план приміщень та території); 5 спеціальних путівників шрифтом Брайля, по культурних закладах Рівненської області для людей з порушенням зору; буклети шрифтом Брайля; спеціальні контрастні протектори на сходові марші; маркування території замку; інформаційні та методичні матеріали. Та ще один  проєкт у цьому напрямку – «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями», цей проєкт був розроблений у співпраці ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів внаслідок інтелектуальних порушень» в партнерстві з  Музеєм Ханенків м. Київ та Кременецьким краєзнавчим музеєм м. Кременець. В результаті отримали: брошуру “Я збираюся до музею”- для підготовки відвідувачів; екскурсію легкою мовою, інформаційні та методичні матеріали.
Реалізовані інклюзивні проекти привернули увагу аудиторії людей з інвалідністю до історико-культурних заповідників регіону. Наявність інклюзивних продуктів зумовлює потребу в розширені каналів доступу до інформації про послуги для осіб з інвалідністю. Інтернет- ресурси набувають усе більшої ваги в комунікації інституцій культури з відвідувачами. Веб-сайт слугує ключовим носієм інформації для відвідувачів: від вартості квитків і годин роботи — до складу колекцій та наукових статей. Проект покликаний посилити туристичну привабливість регіону. 
У цьому контексті проєкт відповідає завданню 2.2.4. «Розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури, підтримка галузі культури та збереження пам’яток культурної спадщини» операціної цілі 2.2. «Стимулювання економічної активності в громадах» Стратегії розвитку Рівненської області до 2027 р.  «Інклюзія в музеях» визначена серед першочергових культурних змін у сфері культури в місті серед опитаних фокус-групу проекті «Формування нової моделі культурного простору (на прикладі громад Рівненщини)» у межах програми УКМ 2019 р. — програма УКФ.

(68)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.