Дубенчанин поповнив лави ЮНЕСКО (фото)

Карантин – не завада для дружньої співпраці Дубенського заповідника та поляків
Вперше після затяжного карантину на Дубенщину цими вихідними приїхали поляки. Завдяки співпраці з Державним історико-культурним заповідником м. Дубно через ЮНЕСКО гості привезли в Україну тринадцятий пожежний автомобіль. Його подарували на Хмельничинну. На наших теренах сусіди побували у Вербській громаді та замку. А подарунки делегації з Польщі вручив організатор соціальних проектів, директор фестивалю «Мамина весна» Олександр Іськов з Черкас.

«Вперше в Дубенський замок ми приїхали у 2016 році. Ми співпрацювали з гімназією в Кременці, але та співпраця була одностороння. А тому своє партнерство перенесли до Дубна. І в цьому велика заслуга Леоніда Кічатого та Леоніда Дудка. Завдяки їхній зацікавленості ми підписали договори про співпрацю зі Смизькою громадою та Веселівською громадою на Запоріжчині. Один із наших спільних векторів роботи – молодіжний обмін. Наші діти приїжджали до Дубна, Веселого, а українська молодь відвідувала Польщу, зокрема нашу гміну. У нас тісна співпраця з пожежниками в Україні. Завдяки відданості Віталія Семенюка (керівник Тернопільського відділення ЮНЕСКО – прим. ред.) та його сина Юрія нам вдалося передати 5 автомобілів рятувальникам в Україні. Перша машина приїхала на день народження замку. Через нашу ініціативу Седлецький повіт підписав угоду з Дубенським краєм. Ми також співпрацюємо в площині культури. Дві виставки, які нам привіз директор, показували в нашому регіоні, по закладах освіти», – розповів війт гміни Котунь Гжегож Гураль.

Йдеться про виставки «Революція Гідності» та «Добровольці нескореної війни», які помандрували Рівненщиною, а тоді поїхали в Польщу. Там їх презентували в школах, костелах і збирали кошти, які відправляли добровольцям на Східну країну. Поляки подарували близько 50 бритв для українських захисників.
Попри роки співпраці, залучення ЮНЕСКО (ООН з питань освіти, науки, культури та захисту прав людини), бюрократія надалі триває. Як зауважує заступник голови гміни Котунь Артур Сквєрчинський, процес оформлення документів може тривати від півроку до року, аби ввести пожежне авто в Україну.
У рамках цієї кооперації в неділю директор Тернопільського обласного відділення впровадження програм ЮНЕСКО вручив посвідчення члена ЮНЕСКО дубенчанину Володимиру Іщуку. А також розпочали домовленості для подальшої співпраці між гміною та Вербською громадою.

«Нам надзвичайно приємно, що комунікатором виступає саме наш об’єкт. Ми надіємося, що коло і сім’я наша будуть розгортатися. Тому що всі проекти пов’язуються з нашою установою і ми маємо такий потенціал, а Дубно розглядаємо надзвичайно стратегічним туристичним об’єктом України, – поділився директор заповідника Леонід Кічатий. – Нас всіх об’єднує бажання робити щось на краще».
Вчора, 1 лютого, під час зустрічі в замку, партнери окреслили плани співробітництва на цей рік.

(381)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.