До Всесвітнього дня письменника про першодрукаря

Історія: Дубенський замок про Івана Федорова
Понад п’ять сторіч тому, в 1574 р. вийшли найстаріші в Україні друковані книги. Ця подія мала величезне значення для розвитку української культури, для подальшого зміцнення українських культурних зв’язків.
У наш час не можна собі уявити людського суспільства без книг, газет, журналів. Друковане слово є надійним знаряддям невпинного розвитку освіти, науки, культури, всієї людської цивілізації. З перспективи всіх пізніших досягнень, здобутих людством за допомогою поліграфічного способу поширення і зберігання інформації, особливо чітко вимальовується значення діяльності тих людей, які у неймовірно складних обставинах зробили перші кроки на ниві книгодрукування.
У Всесвітній день письменника варто згадати ім’я визначного першодрукаря Івана Федорова, адже саме з цією постаттю нерозривно пов’язане виникнення друкарства в східнослов’янських народів. Для України особливо важливою була діяльність Івана Федорова. Видатний син руського народу Іван Федоров провів в Україні останнє десятиріччя свого життя. З 12 відомих його друкарських праць у цей час вийшли шість, що становить за обсягом понад 70 % всієї його друкованої продукції. Видання Федорова заклали міцний фундамент для подальшого розвитку друкарства на Україні.

Велика заслуга Івана Федорова полягала в тому, що його діяльність відповідала назрілим потребам суспільного розвитку. Виникнення друкарства на українських землях було зумовлене розвитком економіки й культури, піднесенням визвольної боротьби народних мас проти соціального та національного гноблення.

Підготувала молодший науковий співробітник відділу історії ДІКЗ м. Дубно – Мацюк Юлія

(46)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.