Чому справді мовчить Антонюк?

АнтонюкУ місцевих ЗМІ з’явився передвиборний рекламний серіал під назвою «Чому мовчить Антонюк?», де намагаються відбілити міського голову від справедливої критики

Можна було б на це не звертати увагу, але назва серіалу виявилася влучною. Бо й справді, чому ж він мовчить? Адже за п’ять років каденції міський голова так і не спромігся жодного разу прозвітувати як виконує свою передвиборну програму. Так, були інформації про поточну роботу міської влади, але це не звіт про те, що з обіцяного виборцям виконав міський голова. Тож беремо в руки передвиборну програму кандидата на посаду міського голови Дубна Василя Антонюка зразка 2010 року, цитуємо та аналізуємо. Пункт за пунктом.

    Обіцяв: «Реформую житлово-комунальне господарство міста».

    Хто чув про хоч якусь реформу ЖКГ в Дубно за останні 5 років? Ніхто, бо її не було. ЖЕКи залишилися здирачами коштів за ненадані послуги та каналом для відмивання виділеного з бюджету на ремонти. «Водоканал», збираючи з людей величезні гроші, чомусь не здатний навіть заплатити своїм працівникам зарплату (всі знають чому, тільки міський голова робить вигляд, що не знає). Хіба що «реформою» ЖКГ можна назвати злив нечистот в Ікву та екологічне забруднення міста. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Відроджу комбінат благоустрою».

    Не відродив, навпаки – руїни примножилися. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Забезпечу прозоре та зрозуміле для мешканців міста формування комунальних тарифів».

    Не кажучи про пересічних дубенчан, навіть члени виконкому і депутати, які затверджують ці тарифи, не можуть пояснити з якої стелі беруться цифри та що за ними приховано. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Дбатиму про якість пасажирських перевезень та компенсацію приватним перевізникам».

    На якість перевезень дуже багато нарікань. А перевізники постійно підвищують плату за проїзд, бо скаржаться за невиплату владою компенсації для перевезення пільговиків. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Припиню ганебну практику, коли одні і ті ж дороги асфальтують з року в рік».

    Внаслідок неякісних робіт, дороги центральної частини міста повністю або частково асфальтуються щороку. А на більшості інших вулиць новий асфальт не витримує навіть однієї зими. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «До кінця 2011 року повністю ліквідую стихійні сміттєзвалища».

    До старих звалищ сміття додалися нові. У смітники перетворилися навіть території міських кладовищ. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «До кінця 2011 року вирішу питання виділення земельних ділянок під забудову. В першу чергу сприятиму виділення їх молодим сім’ям та молодим спеціалістам».

    Взагалі припинилося виділення ділянок під забудову через відсутність генерального плану забудови Дубна. Тільки перед виборами почалося виділення ділянок,  але земля надається не згідно черги, не молодим сім’ям та молодим спеціалістам. Рішення приймають після співбесіди з міським головою і пріоритет мають особи, які обіцяють за нього голосувати на цих виборах. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Налагоджу прозору систему надання в оренду, продаж комунальної власності та земельних ділянок на конкурсних основах».

    Було кілька підставних конкурсів, які «прозоро» виграли люди з близького оточення Василя Антонюка. Причому деякі до сьогоднішнього дня не заплатили за оренду землі в бюджет міста ні копійки. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Націлю управління економіки на залучення інвестицій (в т.ч. закордонних), написання грантів, що дасть можливість отримати інвестиційні кошти для вирішення нагальних потреб дубенчан».

    Повний провал у цьому питанні. Зокрема, жодного гранту «для вирішення нагальних потреб дубенчан» не отримано. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Буду відкритим для засобів масової інформації, відновлю проводове радіомовлення».

    Насправді Василь Антонюк ділить журналістів на «правильних» і «неправильних», запровадив спеціальну реєстрацію преси на сесії міської ради. У 2012 році звільнив з посади журналіста газети «Замок» за публікацію матеріалу про протест дубенчан проти свавілля режиму Януковича. Комунальну газету, яка утримується коштом міського бюджету, перетворив на рупор власного піару. Проводове радіомовлення в Дубні не відновлено. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Першочерговим завдання в галузі освіти вважаю будівництво дошкільного дитячого закладу. Від керівництва освітньої галузі вимагатиму зменшення фінансового навантаження на батьків».

    Дошкільний дитячий заклад не побудовано. Міський голова стверджує, що школи і садочки коштами та всім необхідним забезпечені, а начальник міського управління освіти це заперечує. Тому крайніми стають батьки дітей, з яких у рази зросли побори під назвою благодійності. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Вирішу питання створення на базі Дубно медичного округу, об’єднавши медицину міста і району».

    За час каденції Василя Антонюка територіальне медичне об’єднання знищено, а центральна міська лікарня передана у район. В медичних закладах міста не вистачає елементарного, процвітає здирництво під виглядом благодійних внесків. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Зобовязуюсь завершити ремонти Будинку дітей та молоді , зали урочистих подій».

    Ремонт Будинку дітей та молоді не проведено. Всю каденцію Василя Антонюка реєстрація шлюбів в Дубно проводилася в обідраному коридорі, це єдиний такий кричущий факт на всю Україну. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Через залучення позабюджетних коштів доб’юсь впорядкування зон відпочинку для молоді (стадіон «Спартак», «Острівок», стадіон цукрового заводу)».

    Навіть те, що почали ремонтувати на «Спартаку», вже посипалося і зогнило, а навколишня територія засмічена та заросла бур’янами. На стадіоні цукрового заводу владою не зроблено нічого. Мотузковий атракціон на «Острівку» губиться в дикоростучих джунглях, поряд смердить нечистотами річка Іква. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Дбатиму про популяризацію занять фізичною культурою і спортом шляхом відродження Спартакіади між колективами міста».

    Залишилося на папері, така Спартакіада не проводиться. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Відміню так звані благодійні внески, бо це прямий шлях до корупції і казнокрадства. Вся благодійна допомога місту буде адресною».

    Під виглядом громадської організації у 2011 році в міській раді створений фонд, до якого «добровільно – примусово» сплачуються внески бажаючих вирішити питання. Засновниками фонду є працівники міської ради, звіти про надходження коштів до фонду та їх витрачання не оприлюднюються, запити активістів і депутатів з цього питання ігноруються. Тому є підстави вважати, що під прикриттям цієї громадської організації в міській раді діє корупційна схема. Висновок – слова не дотримав.

    Обіцяв: «Всі питання, пов’язані з розвитком малого і середнього бізнесу, будуть вирішуватися публічно, прозоро, на конкурсній основі. Я не допущу преференцій ні членам своєї родини, ні будь-кому іншому».

    Питання малого і середнього бізнесу вирішуються у залежності від доступу до тіла міського голови. Загальновідоме зневажливе ставлення Василя Антонюка до платників податку. Він публічно говорить, що цим людям не місце у владі, бо вони ні на що не здатні і можуть тільки красти. Не доріс аби зрозуміти, що Дубно, як і вся країна, живе та розвивається коштом платників податків. Зате доріс робити преференції потрібним людям та членам своєї родини. Тут можна згадати і відомий сміттєвоз, який дивним чином став власністю члена родини Василя Михайловича та зданий комунальному підприємству в оренду. І особливий статус та відповідну зарплату іншого члена родини у тому ж комунальному підприємстві. Лише міський голова Василь Антонюк встановив собі стовідсоткову надбавку до зарплати, а такої преференції собі не дозволяв жоден його попередник. Висновок – слова не дотримав.

    Нагадаємо кілька обіцянок, які Василь Антонюк давав вже після обрання міським головою. Щоб стало остаточно зрозуміло чому він «мовчить».

    Наприклад, на дубенському Майдані, під час Революції Гідності, він обіцяв зменшити захмарні надбавки до своєї зарплати, бо в країні сутужно. Та навіть запросив присутніх на сесію міської ради, де він це зробить. Справді, через кілька днів відбулася сесія і звучало таке питання. Але всі були шоковані, коли Василь Антонюк заявив, що ніколи нікому не обіцяв зменшення своїх надбавок і що він їх отримує законно.

    У 2013 році він обіцяв доведеним до відчаю людям, які прийшли пікетувати міську раду, до кінця року завершити будівництво колектора по вулиці Словацького. Навіть обіцяв скупатися в стічних водах, якщо недотримає свого слова. Але і по сьогоднішній день роботи по колектору не завершені.

    Цього літа наше місто по-справжньому засмерділося. Всі заговорили про екологічну катастрофу. Але яке пояснення ми почули від міського голови? Спочатку сказав, що це брехня і що очисні працюють нормально. Лише коли активісти і санстанція приперли фактами, Василь Антонюк «прозрів» і якомусь майстру оголосили догану. Але ж від цього злив нечистот в річку так і не припинився!

    Минулої суботи Василь Михайлович ще раз смачно плюнув в лице міській громаді. Він проігнорував публічні дебати кандидатів на посаду міського голови Дубна. Очевидно злякався відкритої дискусії перед людьми про проблеми Дубна. Це ж як треба любити тільки себе у владі, зневажати опонентів і не поважати дубенчан, щоб так низько опуститися!

    Прикладів лицемірства міського голови можна навести багато. Особливо безчесно, коли він піариться на війні, причому не лише на зібраному дубенчанами для бійців АТО, а навіть на людському горі та ранах Героїв.

    Слава Богу, зараз в Україні комуністична символіка поза Законом. Але, скажіть, люди добрі, хіба Василь Антонюк не справжній комуністичний символ? Вдумайтеся, сьогодні колишній – ні, не рядовий комуніст – інструктор міськкому комуністичної партії керує містом Дубно. І знову хоче. Після двох Майданів?!

    Через кілька днів кожен з нас має зробити свій вибір так, як підказує власна совість. Але давайте запитаємо цю совість – чи хочемо ми, дубенчани, щоб ідеологи комуністичного режиму, вірні слуги режиму Януковича, залишилися у владі в нашому місті? Чи хочемо, щоб напрацьовані корупційні схеми тривали? Чи хочемо, щоб влада нас продовжувала обманювати? Стосується не тільки Василя Антонюка, а й місцевих депутатів.

    У нас є шанс змінити Дубно, зробити його сучасним, європейським містом. Для цього треба обрати владу, яка насамперед буде чесною перед людьми.

     Громадська ініціатива «НОВЕ ДУБНО»            

             

(82)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.