Чому на дорогах міста збільшилася кількість аварій?

Де у Дубні найчастіше трапляються ДТП та як з цим боротися?
В Дубні аварії на дорогах, нажаль, вже стали частиною буднів міського життя. Ситуація на дорогах міста чимдалі виглядає загрозливіше. Чи то автомобілістів побільшало, чи ритм життя такий стрімкий. Пішоходи та автомобілі – всі поспішають. А за тим, як наслідок, аварійні ситуації на дорогах, на пішохідних переходах – збиті люди. Лишень за останній місяць маємо двох збитих дубенчан, навпроти супермаркету «Дубно» та на вул. «Сурмичі».
Як повідомляють у Дубенському відділі поліції, станом на 25 жовтня за цей рік в Дубні відбулося 107 ДТП з механічними пошкодженнями транспортних засобів та ще 16 ДТП – з постраждалими.
Найтрагічніші з недавніх випадків: збита на переході на вул. Д. Галицького жінка отримала травми ноги й руки і потрапила до лікарні на операційний стіл, наразі прикута до ліжка. А 14 жовтня внаслідок ДТП на Грушевського в мікрорайоні «Механічний завод» постраждало аж 9 осіб, з них двох швидкою завезли в реанімацію. Життя молодого хлопця сьогодні обірвалося.
Звичайно ж, в багатьох випадках винуваті самі учасники ДТП. Але дубенчани, активісти, дописувачі мереж аргументують, що аварій значно поменшає, якщо влада міста, дорожні служби подбають про відповідні дорожні знаки, облаштують світлофори на всіх переходах тощо, тобто приймуть необхідні заходи.
Так, наприклад, найчастіші ДТП на Галицького, на перехресті біля супермаркету «Дубно», Свято-Іллінського собору, на думку автомобілістів, трапляються тому, що немає знаків – де головна, а де другорядна дорога. Якщо це очевидно для дубенчан, то заїжджі водії – не в курсі. А ще звинувачують світлофор на «Базарчику» перед перехрестям вулиць Сурмичі з Мирогощанською, Грушевського та Семидубською. Регулювання не завжди зрозуміле водіям. На цьому місці також дуже багато аварій. За останні два тижні було аж дві ДТП: одна за участю автобуса та автомобіля, а друга – за участю автівки та мопеда. Також доволі часто аварії трапляються на обох пішохідних переходах на вулиці Сурмичі в мікрорайоні «Садова». Бували навіть летальні випадки. Декілька років тому у Великодній вечір на переході перед зупинкою на смерть збили молодого чоловіка. А нещодавно мало не потрапила під авто жінка на переході навпроти магазину «Сяйво». Ще був випадок декілька років тому, коли у вечір напередодні Нового року одного пішохода підбили дві автівки (молодий чоловік загинув практично на місці). Це сталося на переході навпроти ВЧ А 1519. До слова, на цьому місці також доволі часті ДТП.
Начальник сектору превенції Дубенського відділу поліції Степан Бондар каже, що найчастіше аварії в Дубні трапляються на Грушевського (мікрорайон Механічного) в двох місцях – там де, сталося ДТП з 9-ма потерпілими та навпроти ЛМЗ. Також до ділянок ризику поліція відносить ділянку дороги на вул. Галицького навпроти Іллінського собору і безперечно – пішохідний перехід на розвилці вулиць на «Базарчику» (перехрестя), практично на світлофорі. І четверта зона ризику, за підсумками поліції, – ділянка дороги на вул. Грушевського навпроти супермаркету «Хмільники», куди щоранку виїздять патрулювати поліцейські через ризики потрапляння дітей у дорожні пригоди. Поліція регулює ситуацію, щоб школярі, які йдуть до школи були в безпеці.
Правоохоронці доносять до влади міста рекомендації та звертаються з тим, щоб вжили заходів.
А що ж у міськраді? Про виявлення аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод доповідали на черговому жовтневому виконкомі. Комісію, яка мала б здійснювати обстеження місць концентрації ДТП з метою встановлення і фіксації існуючих дорожніх умов та недоліків в організації дорожнього руху, що сприяли їх виникненню, в міськраді створили у 2016 році. І на сьогоднішній день ця комісія уповноважена офіційно здійснювати моніторинг та подавати інформацію для прийняття рішення. Управління архітектури, будівництва і земельних питань підготувало відповідну інформацію, де йдеться: «Відповідно до інформації відділу з питань надзвичайних ситуацій Дубенської міської ради з початку 2017 року дорожньо-транспортні пригоди на території міста зафіксовані в районі вулиць Д. Галицького, Шевченка, Сурмичі, Грушевського, Кременецької та інших. Місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, що потребують комісійного обстеження і відповідного реагування на даний момент не виявлено».
Поруч з тим озвучені проблемні місця, на яких в майбутньому можуть сконцентруватися аварійні ситуації. Зокрема, йдеться про перехрестя на «Базарчику». Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, у міськраді розробили проект реконструкції цього перехрестя та вже готуються до початку робіт. Окрім всього, будуть ще чотири світлофори на виклик, чотири пішохідні переходи. Так пропонують знизити гостроту проблеми. Ще йдеться про зменшення межі швидкості руху транспорту у місті.
Члени виконкому почали озвучувати й інші місця та надали пропозиції облаштувати «лежачих поліцейських». На що міський голова Василь Антонюк пояснив, що через місто проходять дві автодороги державного значення, де місцева влада не вправі впроваджувати ніяких заходів, окрім облаштування світлофорів. Але прийняв пропозицію виконкому щодо «лежачих поліцейських» і пообіцяв передбачити кошти на наступний бюджетний рік. Їх облаштують на дрогах міського значення, там, де є ризики ДТП і загроза для пішоходів.
А тим часом у місцевій поліції дізналися, тільки за 24 жовтня в Дубні сталися три ДТП з механічним пошкодженнями транспортних засобів. Дві на вулиці Сурмичі та ще одна навпроти Іллінського собору, що на вулиці Данила Галицького.
Інформаційний портал м. Дубно пропонує читачам долучитися до обговорення теми аварій на дорогах міста та допомогти спеціальній комісії при міськраді таки визначитися з місцями концентрації дорожньо-транспортних пригод, щоб в Дубні уповноважені на це органи швидше спрацювали в напрямі усунення ризиків ДТП, травмувань та смертей на дорогах. Свої думки пропонуємо висловлювати у коментарях.

(616)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.