Чому міська рада судиться з районною

Як дві влади не можуть поділити одну лікарню
6 березня в Дубні видалось позачерговим. Спершу в міській раді відбулась позачергова сесія, тоді – виконком. Засідання останнього зібрали, аби затвердити акт приймання-передачі комунального некомерційного підприємства «Дубенська центральна районна лікарня». Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, на одній із сесій депутати вирішили звернутись до районних колег, тому що актом передається не все майно і нерухомість лікарні.
«Якщо зробити порівняльний аналіз того, що ми передавали у 2011 році на баланс району та того, що нам передали, то не повертається до нас:

  • частина першого поверху терапевтичного відділення загальною площею 142,5 м2. У нашій власності лишається частина площею 282,1 м2;
  • стерилізаційне відділення повністю;
  • частина гаражів площею 215 м2, а загальна площа всіх – 490 м2;
  • частина іншої будівлі гаражів площею 73,5 м2, а загальна площа – 182 м2. Не повертаються 2 приміщення, в яких 3 гаражі;
  • ще одна будівля гаража в 65 м2», – доповів заступник начальника управління економіки і власності Ігор Москалюк.

Зазначивши, що додається огорожа бетонна, огорожа металева та сторожова будівля.
Розподіл «Я тобі це дам, це не дам» обурив членів виконкому. До того ж, за словами керівника управління охорони здоров’я Василя Круцика, стерилізаційне непотрібне для району, а для лікарні це стратегічний об’єкт.
«Ми на етапі втілення медичної реформи в життя. Під загрозою укладання договору з НСЗУ (Національною службою охорони здоров’я – прим. ред.), оскільки немає правовстановлюючих документів. Для того, щоб оформити за міською радою свідоцтво про право власності повинен бути первинний документ, яким є акт приймання-передачі. Без нього жоден адміністратор не зареєструє право власності. Щоб не ставити під загрозу укладання договору лікарні з НСЗУ, щоб не зірвати проекти щодо реконструкції приймального відділення та інші проекти, кошти на які виділили з місцевого бюджету, але не можна фінансувати при відсутності правовстановлюючих документів – ці обставини зобов’язують нас підтвердити зараз і затвердити акт приймання-передачі, – пояснила заступниця міського голови та голова комісії з приймання майна лікарні Ольга Ляшенко. – 6 лютого відбулася сесія районної ради. Акт приймання-передачі був затверджений без підпису жодного члена комісії, яка приймає. Цей акт уже є нелегітимним. Тому що первинний документ підписують обидві комісії й тільки тоді його можна виносити на розгляд ради, як зробила районна рада, і на розгляд виконкому, як передбачає Закон «Про місцеве самоврядування».
Очевидно, що лікарня не може бути без стерилізаційного відділення. А тому депутати звернулись до своїх колег, писали листи районній владі. Голова райради, як зауважила Ольга Ляшенко, з цього приводу порекомендував їм звернутись до районного ПМСД, аби орендувати стерилізаційне.
Тим часом міська рада звернулась до правоохоронних органів і подала в суд. Все через те, що акт приймання-передачі суперечить рішенню районної сесії від 12 грудня, яким мали б передати всі основні засоби, активи. Та зрозуміло, що судова тяганина може тривати роками, а отримувати фінансування лікарня не зможе, якщо не укладе договір з НСЗУ. Тому й акт, яким би він не був, затвердили.
Додатковим рішенням схвалили та затвердили склад протиепідемічної комісії.

(381)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.