Чи відпочиватимуть цього року діти у «Берізці»?

Де відпочиватимуть діти з Рівненщини або Як «відфутболили» дитячий табір з дешевшими путівками

Чи будуть цьогоріч відпочивати діти з Рівненщини, які потребують особливої уваги, в таборі «Берізка» біля Дубно наразі невідомо. Міжгосподарський санаторно-оздоровчий комплекс «Берізка» оскаржує проведений КЗ «Рівненський обласний центр організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді» Рівненської облради тендер на оздоровлення 990 дітей, «які потребують особливої соціальної уваги». Вартість закупівлі – 3 мільйони 962 тисячі гривень. Оздоровлення планують на травень-вересень цього року.
Про це відомо з офіційного державного веб-порталу Державних закупівель. Наразі закупівлю призупинили. Антимонопольний комітет прийняв скаргу табору і розгляне її у травні.

Тендер проводили у березні-квітні 2016 року. Учасниками були вісім дитячих таборів та санаторіїв Рівненщини. Однак пропозиції шістьох, серед яких «Берізка», «Електронік-Рівне», «Джерельце», «Горинь», «Веселка» та «Сигнал» – відхилили з різних причин.  У результаті право на оздоровлення майже тисячі дітей вибороли заклади ДЗОВ СТ «Агатівка»(договір на 1 мільйон 785 тисяч грн.) та  ПДЗОВ ОДСОК «Корчагінець» (договір на 1 мільйон 689 тисяч грн.). Між ними розділили чотири лоти визначені у закупівлі. Вартість відпочинку у цих таборах є найдорожчою.
Скаржнику – табору «Берізка» відмовили через те, що табір в одну зміну може прийняти лише 300 дітей.
Директор «Берізки» Володимир Мулик каже, що цьогоріч табір проведе чотири заїзди, а отже зможе прийняти 1200 дітей. За словами пана Мулика, якби пропозицію «Берізки» не відхилили через меншу кількість місць, табір виграв би хоча б один лот на 250 дітей.

Співвласниця табору Юлія Яковчук вважає, що документи були в порядку.
– Було чотири лоти: два по 250 дітей і два по 240. З іншого боку, якщо нам не вистачає потужності на чотири лоти, тому можна три лоти по нормальній середній ціні (150 грн. – доба – ред.) – не найнижчій і не найвищій. «Агатівка» і «Корчагінець» виграли ж по найвищій ціні, – говорить Юлія.

Відповідальна за тендер заступниця директора КЗ «Рівненський обласний центр організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді» Ольга Пивоварчук розповідає, що табір зробив помилку у документації – подавався на всі 4 лоти. Тому й програв тендер.
– Заклад МСОК «Берізка» по технічних ознаках не задовільняв. Якби вони не зробили помилки в документації, яку подали, вони були б допущені до оцінки і тоді мали б змогу виграти один лот. Але вони подали на всі чотири лоти. Заклад, згідно акту, не може прийняти 990 дітей.
– Але цей акт минулорічний.
– Ніщо їм не заважало подати цьогорічний. Вони не подали. А ми вимагали цьогорічний, – каже пані Пивоварчук, – Обійти цю помилку неможливо, тому що за це відповідає комітет конкурсних торгів. Це порушення законодавства.
За словами голови комітету конкурсних торгів, «Агатівка» і «Корчагінець» подавали пропозиції на кожен лот окремо, на відміну від «Берізки».
Юристка Громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак, звертає увагу на те, що документація конкурсних торгів (ДКТ) Замовника не містила вимоги щодо можливості Учасника одночасно оздоровити 990 дітей, а отже «Берізка» мала всі шанси вийти переможцем за кількома лотами.

Юристка розповідає, що стаття 22 Закону «Про здійснення державних закупівель» передбачає, що ДКТ повинна містити опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані пропозиції конкурсних торгів, у разі, якщо учасникам дозволяється подати пропозиції конкурсних торгів стосовно частини предмета закупівлі (лота).
Мирослава Примак говорить, що відповідно до пункту 1 Розділу V оцінка пропозицій конкурсних торгів здійснюється по кожному лоту окремо. А згідно даних Протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів пропозиції учасників містили ціни окремо по лотах Замовника.
– Таким чином відхилення пропозиції «Берізки» Замовник здійснив, посилаючись на п.3 ч.1 ст. 22 Закону про здійснення державних закупівель, тобто – невідповідність пропозиції вимогам ДКТ. Однак, якій конкретно вимозі ДКТ – Замовник у Протоколі відхилення не зазначив, – розповідає юристка.
Крім того, окремі вимоги у ДТК призвели до обмеження в участі, дискримінації учасників.
На Тендерному віснику бачимо, що табір «Берізка» мав пропозиції по кожному лоту. Ціна найдешевших путівок – 129 гривень за добу, найдорожчих – 154. У цей час «Агатівка» виборола 2 лоти – 500 путівок за ціною 170 гривень. «Корчагінець» – один лот на 250 путівок за 161,81 гривні, а інший, на 240 путівок, – за 166,62 гривні. Діти у цих таборах відпочиватимуть 21 день. У результаті проведеного тендеру, КЗ «Рівненський обласний центр організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді» вклався у 3 мільйони 474 тисяч 267 гривень і зекономив 487 тисяч. Проте економія могла бути більшою. На путівках «Берізки» область могла б зекономити понад 361 тисячу гривень. За ці кошти додатково можна оздоровити у цьому таборі за середньою ціною (150 грн. -ред.) ще 114 дітей.
Антимонопольний комітет України 14 квітня прийняв скаргу табору. Її розгляд запланували на 20 травня. Керівниця прес-служби Антимонопольного Ольга Григорян каже, що наразі прокоментувати скаргу не можуть. Порадила дочекатися розгляду, або надіслати запит на доступ до публічної інформації.
Як відомо, відповідальними за тендер були заступниця директора КЗ «Рівненський обласний центр організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді» Ольга Пивоварчук, заступником голови тендерного комітету був її директор Богдан Янчевський.
За матеріалами: 4влада

(167)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.