Чи готовий «слугувати» нардеп понад 5 років?

Олександр Аліксійчук розповів про перший місяць роботи в новому статусі
Конференція з нагоди 85-річчя музейної справи на Дубенщині відбувалася 27 вересня у Дубенському історико-культурному заповіднику. На урочистості завітав новообраний народний депутат України по 154 мажоритарному округу Олександр Аліксійчук. Користуючись нагодою, журналістці Інформаційного порталу м. Дубно вдалося поспілкуватися з обранцем і поставити декілька запитань.
– Олександре, поділіться враженнями від першого місяця у новому статусі у Верховній Раді.
– Ти потрапляєш в абсолютно інше середовище, яке виходить за ту зону комфорту, в якій ти перебував, займаючись бізнесом. Зовсім інші відносини, інше середовище і зовсім інша вага прийнятих рішень. Коли займаєшся своїм бізнесом і прийняв хибне рішення, що ти втрачаєш – певні фінансові ресурси, свої, власне, адже це твій бізнес. Помилився – заплати. У цьому форматі на роботі народного депутата, обраного народом, перебуваючи, фактично, на службі в народу, якщо ти робиш помилку, вона набагато фатальніша і тут вже не вимірюється рівнем фінансів, які втратив ти чи хтось. Тут зовсім інший рівень відповідальності перед суспільством, перед людьми, що тебе обрали та перед людьми всієї країни. Більша відповідальність, складніше, більше нервів, більше здоров’я на це витрачаєш, хоча робота не фізична, але…
– Тобто раніше Ви відношення до політики не мали?
– Ні, я займався політикою у плані своєї зацікавленості – аналітикою, тобто аналізував ті чи інші рішення і думав, що я зробив би так. Легко, сидячи за столом з друзями або з колегами в колективі, говорити, що рішення правильне чи неправильне прийняв уряд чи президент. Але коли до тебе приходить відповідальність за прийняте рішення – це зовсім інше ніж за столом.
– Що для Вас було найскладнішим під час перших кроків у Верховній Раді?
– Найскладніше – це вивчити всі законопроєкти, познайомитися з ними та дати оцінку голосувати за них чи ні. Тоді вирішувати як голосувати і якщо там щось тобі не подобається чи ти вважаєш, що та чи інша норма законопроєкту не буде сприяти розвитку економіки або пригнічуватиме чиїсь права – зробити цю правку. Найскладніше – це вивчити цей законопроєкт, адже вони є великими, коли вносять правки, вони стають ще більшими, правок може бути 50, а може бути 250, може й 800. А часу не вистачає на це все. Складно опрацювати той обсяг інформації, який потрапляє до тебе. А ще хочу написати власні законопроєкти.
– Олександре, розкажіть детальніше про комітет Верховної Ради, в якому Ви працюєте.
– Це Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Цей комітет створений з двох комітетів. Комітет займається напрацюванням адміністративної реформи, зараз, безпосередньо, до наших функцій входять вибори, підготовка до виборів законодавчої бази, а це від того, що входимо у 2020 рік і планується масштабна територіально-адміністративна реформа і має завершитися процес децентралізації. Тобто це робота в цьому комітеті. Інша частина займається якраз тією сферою, у якій я працював – це будівництво. Зараз ми намагаємося спростити різні процедури, зменшити корупційні ризики, які наплодила бюрократична система, зменшити перешкоди для ведення бізнесу, залучення інвестицій, лібералізація будівельного сектору економіки в законодавчій сфері. Всіх турбує система роботи ДАБІ – це велика корупційна машина. Ми зараз намагаємося написати законопроєкт і перевести в електронний кабінет забудовника, де ми забираємо ряд людського фактора. Власне, така робота в Комітеті.

– За тиждень, що Ви провели на території округу, чи вдалося Вам побувати в усіх його районах?
– Я ще не встиг потрапити в Демидівку. Але наступного місяця, коли буде час для роботи на округах, першочергово поїду саме туди.
– Який район Ви вважаєте найпроблемнішим, тобто де найбільше складностей і роботи?
– Демидівку. Я вважаю, що це найменш економічно розвинений район, але я готовий працювати, щоб це змінити. До наступних поїздок я хочу опрацювати, що там є і що там можна стимулювати, тобто яке там підприємництво чи які сільські господарства. Яка проблематика регіону в силу зайнятості людей, скільки загалом людей там проживає і скільки виїхали. І подумати, що можна через інфраструктуру, дороги залучити туди, можливо, туризм. Над цим зараз працюємо.
Чи плануєте бути народним депутатом України лише 5 років?
– Думаю лише 5 років. Я хочу бачити як ростуть діти, адже сьогодні я цього не бачу.
– Тобто новий статус впливає на ваше сімейне життя. Як саме?
– Однозначно негативно, адже я не бачу рідних, лише на вихідних. Так, я маю підтримку, але це не означає, що ця робота позитивно впливає на сімейне життя. Коли тобі 50 і твої діти вже дорослі – це не має великого значення, а коли тобі 38 і твоїм дітям 1, 5 і 10 років, коли вони тебе не бачать і скучають, ти теж скучаєш – це впливає. Тому я не хочу бути на посаді довше 5 років, я хочу побачити як ростуть мої діти.
– У Вас зараз є змога звернутися до дубенчан. Що б Ви хотіли сказати виборцям краю?
– Ми йдемо до людей, щоб показати відкритість, що ми, зрештою, готові їх чути. Всюди відкриті мої контактні дані, я не приховуюсь. У громадських активістів є якісь напрацювання з різних питань – надсилайте, давайте свої пропозиції і спробуємо їх ввести. Я підкреслюю – відкритість. Я такий, як всі інші, як Ви, просто на сьогодні склалася така ситуація, що я можу трішки більше в плані змін у законодавстві та покращенні якогось інвестиційного клімату, щоб покращити рівень життя громадян. Ми не можемо прийти та роздати гроші на пенсії і зарплати, бо ми їх проїмо. Ми маємо створити систему, умови економіки, які через 2-3 роки дадуть нам можливість підняти зарплати та пенсії. Меседж такий – відкритість влади. Ми готові чути, готові до співпраці, готові визнавати свої помилки, а вони, об’єктивно, будуть. Ти став гвинтиком механізму, в якому раніше не був – це і мінус, і плюс. Ти не знаєш як все працює, але ми ще включимося.
Також народний депутат Олександр Аліксійчук розповів про своє бачення проблем Дубенщини – конфлікт навколо Дубенської ЦРЛ, стан Ікви та інші. Про це Ви зможете згодом прочитати на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(396)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.