Бюджетні установи недоступні для людей з особливими потребами

Установи та організації у Дубні не облаштовані для людей з особливими потребами (фото)
Так можна підсумувати міську акцію «Доступність для всіх – повага кожного», яку організувало товариство інвалідів «Доброчин». Минулого тижня члени цієї організації разом із колегами з громадських організацій інвалідів Рівного вирішили перевірити доступність закладів, установ міста для людей з особливими потребами. І роблять члени товариства, яке очолює протягом десяти років Раїса Васильєва, уже вдруге. Вперше таку акцію здійснили у 2009 році.
На акцію інваліди запросили міських депутатів, представників ЗМІ, влади, але поспілкуватись з ними прийшов лише один секретар міської ради та водночас обранець Віктор Недашковський. Інші представники влади чи то проігнорували учасників акції, чи не прийшли тільки через те, що у той самий час відбувався виконком. Депутати, на округах яких є важкодоступні об’єкти, а це, за словами організаторів, Павло Березовський, Яків Вагілевич, Юрій Коханець, попри отримання запрошень від Доброчину, теж не відвідали акцію.

Розпочали свій маршрут учасники акції з паспортного столу, приміщення на вул. Драгоманова, 12. Саме тут розміщується Дубенський районний відділ ДМС України у Рівненській області, міськрайонне управління юстиції, КП «Дубномістобуд», центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мало того, що при будівлі відсутній пандус (похила доріжка, що служить для руху візків), так самі сходи навіть не є зручними для маломобільних людей. А тому двері будівлі лишились із наклейкою «Я такий же як ти».

Державна стоматологічна поліклініка взагалі перенаправляє інвалідів у Дубенську ЦРЛ. Принаймні про це учасникам акції повідомила головна медсестра Вікторія Миколаївна, так як керівник закладу знаходився на курсах підвищення кваліфікації. Медик вийшла на прохання працівниці реєстратури, яка і зреагувала на сигнал кнопки виклику.

«У нашому закладі людині на візочку попасти на прийом лікаря – не можливо. Оскільки приміщення є непристосованим, відповідно немає ліфтів і на першому поверсі відсутні стоматологічні кабінети, то наше керівництво і керівництво КЗ «Дубенська райлікарня» два роки тому уклали договір оренди. І на першому поверсі центрального корпусу лікарні у нас є кабінет стоматолога, який надасть послуги особам з особливими потребами», – пояснює Віта Миколаївна.

Але сама кнопка виклику, попри вказівник на вулиці, знаходиться у коридорі стоматполіклініки, а тому дістатись одному із учасників акції уже було важко, не те, що вже вийти на вищі поверхи. Щоправда, є й плюси у цьому закладі – такий собі пандус та поручень. Але, знову ж таки, двері настільки вузькі, що не кожен візок зможе проїхати через них.

Приємним моментом на цьому відрізку маршруту стало приміщення приватного нотаріуса Богдана Коника. За винятком високого бордюру доступ до будівлі можна вважати зразковим.
Після цього шлях учасників акції проліг до автостанції, Дубенської райдержадміністрації, відділення «Укрпошти», Дубенської міської ради, гастроному «Базарчик» та управління газового господарства. І, попри те, що на автостанції є пандус, ставлення тут до людей з обмеженими можливостями – «особливе». Плату за паркування транспорту, яким приїхали учасники акції і на якому є знак «Інвалід», а також за відвідування вбиральні з людей з особливими потребами взяли. Хоча у країнах світу парковка для інвалідів є безкоштовною. Адмінбудівлі органів влади і пошти обладнані пандусами, що не відповідають нормам.

Негативне враження в учасників акції склалось після відвідування гастроному «Базарчик». У магазині не відреагували на дзвінок і навіть не вийшли до присутніх. А найдоступнішою установою для людей з особливими потребами серед тих, що проінспектували того дня виявилось Дубенське управління газового господарства. Саме тут пандус відповідав усім нормам.

Чи дійсно все так погано? Як пояснює голова Рівненського обласного об’єднання інвалідів, представник Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України в Рівненській області Віктор Ольховик:
«Усі у нас чомусь вважають, що доступність – це пандус. Але пандус – це до дверей, розумієте. Ну впреться людина в ці двері, а далі? Як піднятись на вищі поверхи?».
П. Віктор додає, що Дубно в обласному рейтингу не найгірше. Але ситуація потребує виправлень і бажає кращого. Адже десь 60% населення не може потрапити в різні заклади та установи міста. Це не лише інваліди, але і маломобільні групи – вагітні жінки, мами з візками, люди, що пересуваються на візках та ін..

(79)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.