Будинок культури та бібліотека вже не районні – що це означає

То все-таки збережуть центральні установи з працівниками?
Через майже 3 тижні продовжилась 3 позачергова сесія Дубенської районної ради. Сьогодні, 18 лютого, відбулось її друге пленарне засідання. До двох питань, які лишились із минулого разу, в порядок денний додали ще 10. Основні питання – на які так довго очікували – це передача районного будинку культури та централізованої бібліотечної системи. А найбільше хвилювались працівники цих же установ – 30 та 16 осіб відповідно. Люди протягом 2 місяців були, як на пороховій бочці. Їх попередили про ліквідацію установи, про звільнення, але чого чекати – не знали.
«Рішенням задоволені. Сподіваємось, що рішенням сесії в місті відбудеться передача, – розповіла журналістам керівниця централізованої системи Людмила Зіновій. – Читачі ліквідацією були обурені. Казали, що бібліотека надалі має функціонувати. А ми до останнього сподівались, що це рішення приймуть».
Так само ходив на роботу колектив Будинку культури. І хоч ні одні, ні інші не отримували зарплату в січні-лютому, але обов’язки свої виконували. Деякі працівники звільнились ще до Нового року, працевлаштувались у громади, решта – лишались на місцях.
«Два місяці ми чекали на рішення. Була надія, що питання з ліквідацією вирішиться. Але хвилювання, побоювання в колективі були, всіх людей повідомили про вивільнення. Сподіваємось, що завтра на сесії міської ради приймуть рішення про прийняття нас у власність міста», – ділиться директор БК Ігор Парфенюк.
Які зміни чекають на ці установи – ніхто не знає. Але керівники розуміють, що кількість працівників скоротять, тому що раніше вони влаштовували концерти, обслуговували читачів всього району.
Одноголосно районні обранці вирішили передати їх у комунальну власність громади Дубна. Які назви носитимуть ці установи – вирішуватимуть уже в місті за умови прийняття у власність громади Дубна. Бо, наприклад, Будинок культури в місті вже є (мікрорайон Цукрового заводу), але він не використовується наскільки часто, як районний (до пандемії) та не вмістить таку ж кількість осіб у залі. Хоча, нагадаємо, що на сесії міської ради в січні депутати вирішили звернутись до районних колег, щоб передали їм приміщення бібліотеки та будинку культури разом із бюджетними установами, що в них розміщуються.
Рішення, що стосуються внесення змін до бюджету та забезпечення фінансовим ресурсом окремих видатків районного бюджету запланували розглянути ще на одному засіданні у вівторок, 23 лютого.

(427)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.