Брати Капранови презентували книгу про Ніла Хасевича (фото)

Відомі письменники розповіли деталі непоєднуваного в новій книзі
Українські письменники Дмитро і Віталій Капранови, яких знають, як брати Капранови, сьогодні, 17 червня завітали в наше місто. У Дубенській міській бібліотеці в рамках проекту обласної бібліотеки «Велике читання» літератори презентували свою нову книгу. Традиційно, ніби передаючи естафету один від одного, вони розповіли подробиці, сюжет, деталі творчості тощо.
Створення «Паперових солдатів» почалося з прохання рівненського художника та музиканта Юрія Журавля написати сценарій для фільму про Ніла Хасевича. Ніл – уродженець нинішнього Рівненського району, український художник, графік, активний громадський і політичний діяч, член ОУН і УГВР, попри інвалідність. А от іншим героєм роману став його ровесник Білл Титла – автор анімації на Діснеї, американець з українським корінням. Їхні долі в книзі – правдиві та реальні, вигадана тільки лірика.

«І Титла, і Хасевич малювали майбутнє. Титла задав естетику Діснея, на якій значною мірою базується естетика Америки. А Хасевич намалював нам незалежну Україну, – вважають Брати Капранови. – Ми отримали можливість писати дві життєві історії. Почати в одній точці, а писати паралельно – Волинь і Каліфорнія, пальми і смереки, УПА і Оскар, Сталін і Дісней. Два світи, які ніяк не можуть перетнутися, але які обидва належать нашим героям».

Не оминули увагою письменники попередні напрацювання. Коротко Віталій і Дмитро розповіли про такі видання: «Мальована історія Незалежності», «Майдан. Таємні файли», «Щоденник моєї секретарки», «Приворотне зілля», «Кобзар 2000», «Зоряний вуйко».

«Вони, як равлик-повзун, який на собі хату везе, а вони привезли з собою внутрішню літературну майстерню і розклали її перед нами», – поділилася враженнями від зустрічі місцева письменниця Любов Пшенична. Та відзначила гарне володіння українською мовою, попри походження авторів (Південь України), володіння психологією, що одягнені у вишиванки та дослідження історії.

Брати Капранови на завершення охоче фотографувались із прихильниками творчості та дарували свої автографи.

(92)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.