Благодійна допомога та податки

Що необхідно знати дубенчанам про оподаткування благодійної допомоги

Загальна норма щодо оподаткування наданої нецільової благодійної допомоги не змінилась. Відповідно до пп. 170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу. Отже, у 2016 році сума нецільової благодійної допомоги, що надається благодійником – юридичною особою фізичній особі, не оподатковується ПДФО, а відповідно й військовим збором, у разі якщо її розмір не перевищує 1930 грн.

Якщо розмір наданої допомоги більше, то сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи, і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах. Тобто, якщо така допомога надається у грошовій формі, то базою для утримання ПДФО у розмірі 18% і військового збору за ставкою 1,5% є сума такого перевищення.

Слід зазначити, сума нецільової благодійної допомоги, що не перевищує 1930 грн., відображається у формі № 1 ДФ під ознакою доходу «169», а у сумі її перевищення за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Щодо обкладання ЄСВ сум нецільової благодійної допомоги, то оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, то вона не є базою для нарахування ЄСВ.

За матеріалами: Відділ комунікацій ДПІ у м. Рівному

(21)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.