Батьки загиблого Героя отримають компенсацію на придбання житла

Сім’я Сергія Кочетова, що загинув в АТО, отримає кошти від держави
14 березня у Дубенській райдержадміністрації зібралась комісія, у порядку денному якої було одне-єдине питання – про розгляд заяви Кочетової Лариси Олексіївни, матері загиблого військовослужбовця Кочетова Сергія Вікторовича, який брав безпосередню участь в АТО, про призначення грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення.
Така компенсація закріплена в Україні на законодавчому рівні, зокрема Постановою Кабміну від 19 жовтня 2016 року № 719 передбачено забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Мама загиблого Героя звернулася із заявою та повним пакетом необхідних документів 6 березня. Після чого у п’ятиденний термін було створено комісію, яка обстежила умови проживання батьків Сергія Кочетова. Умови проживання рідних «Кота» комісія оцінила як незадовільні, тому що сім’я проживає в одній кімнаті барачного типу, де відсутні туалет, водопостачання, водовідведення. Крім цього, кімната потребує капітального ремонту, будинок старий, дах протікає. До документів також долучене рішення виконавчого комітету Смизької селищної роботи про постановку на чергу на поліпшення житлових умов та отримання житла.
Відповідно до Порядку, затвердженого цією Постановою, Кочетові Лариса та Віктор належать до ІІІ категорії – батьки загиблого. Крім цього, цим же Порядком затверджена формула, якою вираховується розмір грошової комісії, зокрема ГК = (13,65 х Nс + 35,22 + (10 х Nп)) х Bг х Км + ПЗ,
де Nс – кількість членів сім’ї загиблого, на яких розраховується грошова компенсація; Nп – кількість членів сім’ї заявника, які є особами з інвалідністю або дітьми з інвалідністю і на яких розраховується грошова компенсація з урахуванням додаткових 10 кв. метрів жилої площі на кожного (у тому числі на заявника);
Вг – гранична вартість (гривень) 1 кв. метра загальної площі житла для населеного пункту, в якому заявник перебуває на обліку як особа, що потребує поліпшення житлових умов на день звернення за грошовою компенсацією;
Км – коефіцієнт збільшення граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла для міст, визначених в абзаці другому підпункту 5 пункту 19 цього Порядку;
ПЗ – витрати (гривень), пов’язані з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів). Таким чином, отримали суму грошової компенсації, яка належить сім’ї Кочетових.
Після ознайомлення з детальною інформацією члени комісії одноголосно проголосували «за» прийняття рішення. Його копію мали надіслати мамі загиблого протягом трьох робочих днів, а у п’ятницю працівники військкомату пообіцяли привезти Ларису Кочетову у Дубно для відкриття спеціального рахунку.

Сума, отримана за допомогою формули, протягом року надійде субвенцією із державного бюджету, а тоді їх перерахують на спеціальний рахунок у відділенні Ощадбанку. Після чого батьки Сергія Кочетова зможуть купити нове житло, самостійно визначившись, що це буде і де в межах України.
Нагадаємо, що загиблий Сергій Кочетов був єдиним сином у батьків і загинув поблизу села Славне, що на Донбасі 1 листопада 2016 року. У Смизькій селищній раді Ларису Кочетову поставили на «квартирний облік» після другого засідання виконавчого комітету.

(36)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.