Режисер-початківець: Я намагався показати дві сторони однієї війни

У Дубні показали короткометражні художні фільми про події на Сході
У серпні цього року Тернопільська кінокомісія розпочала реалізацію проєкту «Від ідеї до екрану» за підтримки Українського культурного фонду. У рамках проєкту три молодих творці – студенти та випускники КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого – зняли три короткометражні фільми.
Саме ці режисери-початківці 16 вересня завітали в Дубенський історико-культурний заповідник, щоб презентувати результат своєї роботи.
«Фільми присвячені та є на часі через події на Сході. Цей проєкт Українського культурного фонду, який долучається до того, щоб все прекрасне випустити та показати. Я дуже тішуся з того, що Ви робите таку подорож, аби представити свої роботи», – привітав гостей у стінах замку Леонід Кічатий, директор закладу та експерт Українського культурного фонду.

«Ми без будь-якої попередньої домовленості пішли й принесли на Тернопільську кінокомісію 3 сценарії, які присвячені подіям на Сході. Кінокомісія підтримала нас і передала цей проєкт в Український культурний фонд, який дав нам грант і, завдяки цим коштам, ми змогли зняти свої короткометражні фільми. Це багато вартує – один день зйомок коштує приблизно 300 тис. грн. Також нас підтримали багато технічних компаній, що надавали техніку за невелику ціну. У рамках цього проєкту ми вирішили презентувати свої фільми, зустрічатися з глядачами та спілкуватися про те, як ми реалізовували ці ідеї, як вдалося їх втілити та довести до екрана», – зазначив один з режисерів Кирил Гриша.

Першим фільм «Тумани» глядачам презентував Володимир Бакум:
«Цей фільм, який ви сьогодні побачите – історія про матір і двох братів, як війна впливає на їхні життя. Працюючи рік над сценарієм, а це дуже великий етап над створенням фільму, адже я у своїх фільмах ще й сценарист, тобто розробляю сюжет. Це художній фільм і він не має реального підґрунтя, тобто немає ніякої історії, а є моїм художнім і режисерським баченням тієї ситуації, яка склалася на Сході. Я вважаю правильною таку суспільну позицію, що війна сталася не просто так, а ми теж у цьому винні. Тому в цьому фільмі я намагався показати дві сторони однієї війни».
Головними глядачами короткометражок стали студенти місцевого коледжу культури. Присутніх цікавили найважчі етапи роботи над створенням фільмів, особливості навчання на факультетах пов’язаних з режисурою і кіно, а також звідки митці черпають ідеї та натхнення.
Володимир Бакум також поділився, що зйомки відбувалися протягом 4 днів у віддаленому селі на Хмельниччині, а загалом робота над сценарієм тривала близько року. Щодо найважчого – сильні дощі, які заважали працювати, а також вміння знайти підхід до кожного учасника знімального процесу.
«Актриса, що грає матір вже психологічно довела себе до стану, потрібного, щоб показати емоції своєї героїні. Але виникли технічні проблеми. Актриса сказала, що якщо зараз не знімуть сцену, вона покине майданчик. Мені довелося бути психологом і вирішити цю проблему», – пояснив режисер стрічки «Тумани».

Короткометражку про колишнього афганця презентував присутнім Кирил Гриша. Фільм «Остання війна» розповів про чоловіка, який не зміг пробачити собі помилки молодості та оголошує війну системі на окупованій Донеччині.
«Час собак» – така назва третьої стрічки молодої режисерки Ольги Світличної. Це історія про Василя, який з глухонімою донькою хоче покинути рідне село після нападу російських сил, проте гине.
Емоційні та наповнені сенсом фільми не залишили в залі байдужих та, однозначно, отримали позитивні відгуки глядачів.

(74)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.