Замість громадських слухань буде обговорення

Громадські слухання щодо доцільності побудови ТЕЦ у Дубні перенесли

Як раніше повідомлялось, цієї неділі, 21 січня, у Дубні мали б відбутись громадські слухання щодо можливої появи ТЕС. Та їх не буде. Замість громадських слухань проведуть громадське обговорення. Так вирішив організаційний комітет з підготовки та проведення громадських слухань щодо доцільності будівництва на території міста Дубно теплової електростанції 12 січня. Окрім того, в місті планують збудувати не ТЕС, а ТЕЦ.

Ще при обговоренні порядку денного секретар оргкомітету Ольга Ворончук запитала чи не будуть переносити громслухання. На що деякі члени зреагували, що не бачать в цьому доцільності. Та вже пізніше ініціатор та член комітету Микола Стрільчук зауважив, що 19 грудня вступив в силу Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який передбачає іншу процедуру проведення громадських слухань. Згідно з нормативно-правовим актом «…суб’єкт господарювання (забудовник в даному випадку – авт.. прим.) інформує уповноважений територіальний орган про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля шляхом подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, у письмовій формі (на паперових носіях) та в електронному вигляді за місцем провадження такої діяльності. Уповноважений територіальний орган, тобто міська рада, оприлюднює оголошення про початок громадського обговорення протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього звіту з оцінки впливу на довкілля. Громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля для ознайомлення в порядку, визначеному статтею 4 цього Закону, і триває не менше 25 робочих днів і не більше 35 робочих днів. Усі пропозиції та зауваження громадськості, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду уповноваженим територіальним органом». А це означає, що забудовник має спершу подати звіт з оцінки впливу на довкілля, тільки після того проводять громадські слухання. Таким чином законодавчі нюанси поставили членів оргкомітету перед вибором – чи проводити громадські слухання двічі, при чому результати перших не будуть враховуватися, чи проводити одні, але щоб були законні. Вирішили голосувати за перенесення громадських слухань, але питання не набрало необхідної кількості голосів. Повідомили, що лише 8 членів «за», 1 – утримався та 1 «проти». А тому перейшли до порядку денного. Але присутні на засіданні представники ЗМІ помітили розбіжність – присутніх членів, що мають право голосу було 12, позицію лише 10 озвучили, а де ще зникли 2 голоси? Тоді ж оргкомітет почав переголосовувати і знову рахувати голоси. На цей раз уже 9 осіб схвалили перенесення громадських слухань на невизначений термін. А 10 – були за те, щоб 21 січня у Дубні провели громадське обговорення.

Також цього дня вперше прозвучала інформація відмінна від раніше опублікованої. На сайті міської ради та у ЗМІ неодноразово висвітлювали, що у Дубні будуватимуть теплову електростанцію. Але на засіданні зазначили, що на Семидубській планують будувати теплову електроцентраль (ТЕЦ), а не теплову електростанцію (ТЕС).
Окрім того, делегація з Дубна 11 січня вивчала досвід роботи ТЕЦ у Білорусі. Кількість осіб, що їздили, обмежила приймаюча сторона, а тому їх було лише 8 – Ілля Онисько (начальник управління житлово-комунального господарства), Ерна Шевчук (начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації), Вікторія Момотюк (завідуюча відділенням «Електрифікація», Мирогощанський аграрний коледж), Валерій Потапчук (депутат міськради, керівник гуртків Будинку дітей та молоді), Юрій Панасюк (член громадської ради при Дубенській міськраді), Анна Нестеренко (журналіст), Руслан Федорчук (член виконавчого комітету) та Захарко Василь (представник забудовника). Вже на засіданні оргкомітету представники делегації звітували про побачене і почуте у Пружанах. Але тут виникає питання: чи доцільно було їхати в Білорусь, де навіть при виробництві продуктів харчування дотримуються стандартів? Чи не краще вивчати досвід роботи теплових електростанцій та електроцентралей в Україні та питати жителів цих населених пунктів, де вони розташовані? Аби знати чого чекати від побудови ТЕЦ та які можуть бути наслідки.
Таким чином, 21 січня у Дубні відбудуться громадські обговорення щодо доцільності побудови ТЕЦ. А громадські слухання будуть тоді, коли забудовник підготується і зробить все відповідно до законодавства.

(203)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.