З наступного року мешканців міста не лікуватимуть у райлікарні?

Через розбірки влади міста та району медики Дубенської ЦРЛ вдруге поспіль лишаються без зарплати. Обіцяють діяти радикально – не лікувати дубенчан
Таке «нововведення» обіцяють реалізувати, якщо з міського бюджету не виділять кошти на Дубенську райлікарню. Уже не вперше не вистачає коштів на заробітну плату працівникам медзакладу. А так як в лікарні також обслуговують жителів міста, то гроші просять спрямувати з міської казни. Як повідомив голова Дубенської районної ради Олександр Козак, він особисто завіз лист напередодні міському голові з проханням надання медичної субвенції. А вже на 26 сесії 22 грудня районні обранці одноголосно схвалили звернення до колег з міста:
«Звертаємось до Вас з проханням передати з міського бюджету медичної субвенції на надання медичних послуг з вторинної медичної допомоги (лікарні широкого профілю) у КЗ «Центральна районна лікарня» жителям міста Дубно і відповідно підписання договору на обслуговування жителів міста.
В разі, якщо при затвердженні міського бюджету на 2018 рік не буде передбачено делегування видатків, передачі медичної субвенції на надання медичних послуг з вторинної медичної допомоги жителям м. Дубно з 1 січня 2018 року КЗ «Центральна районна лікарня» припиняє обслуговування міських жителів» – йдеться у зверненні.
Депутат Сергій Вовчик запропонував колегам зайняти жорстку позицію:
«Райлікарня обслуговує як жителів міста, так і району, причому 50 на 50. Місто лікує містян в закладі, а отримуючи субвенцію з розрахунку на жителя, не перераховує кошти і ігнорує всі наші звернення і вважає, що недоцільно цього робити. Якщо вони не хочуть вторинну медичну допомогу надавати своїм жителям в райлікарні, то хай звертаються в Кременець, область тощо. Але далі халяви не буде».

На 2018 рік на виплату заробітної плати медикам ЦРЛ треба в межах 40 млн. гривень, а з бюджету виділяють лише 17 (розрахунок на жителів району). Ще близько 10 млн. надійде від об’єднаних територіальних громад Дубенщини, але 13 млн. гривень все-таки не вистачає.
«Вони мають право заключити договір з іншими медичними закладами. Але якщо лікують дубенчан в нашій лікарні, то хай платять кошти. По розрахунках сьогодні у пологовому будинку обслуговують 51% жителів району, у поліклініці – 35%, то ми маємо вернути їм 9 млн. гривень, а вони нам – 19млн. 200 тис.. Нехай різницю віддадуть на райлікарню. Тим більше, що більше половини працівників ЦРЛ – жителі міста» – зауважив Олександр Козак.

На захист жителів міста виступив Віталій Яворський. Обранець просив депутатів спільно з міськими колегами зустрітись з працівниками медзакладу, так як дубенчани ні в чому не винні і в райлікарні просто не зможуть не лікувати містян.
Натомість районні обранці зазначили, що не винні і жителі району. А дане звернення буде попередженням міській владі, в іншому випадку – подаватимуть позов у суд.

У цей самий час у Дубні відбувалась сесія міськради. На ній керівник ЦРЛ та водночас депутат Віталій Табачук просив кошти на вторинну медицину. Проте міський голова наполіг, що питання слід розглянути на постійних комісіях з головами фракцій. Тут же Юрій Момотюк нагадав, що заклад знаходиться в місті, а юридично зареєстрований – в районі. Підтримав головного лікаря Микола Стрільчук, який попросив включити питання про перерахування коштів на медицину ЦРЛ у порядок денний. Але 9 депутатів не голосували, 11 утримались, 2 були проти та тільки 7 – за. Відповідно рішення не прийняли. Василь Антонюк зауважив, що кошти можуть перерахувати, коли підсумують рік. Пізніше текст заяви, де йдеться про припинення обслуговування міських жителів у медзакладі, зачитав на сесії Віталій Табачук, її взяли до уваги.
То ж чи лікуватимуть дубенчан у Дубенській райлікарні – наразі не відомо. У депутатів міської ради є 4 дні, аби зібрати позачергову сесію і все ж перерахувати кошти ЦРЛ. Але чи зможуть медики закрити двері перед мешканцями міста та наскільки законним буде таке рішення?

Окрім цього, обговорення в районних обранців викликало питання про оголошення конкурсу на заміщення посади директора Дубенської районної вечірньої школи III ступеня. Деякі депутати засумнівались у доцільності існування цього закладу і його фінансуванні. Установа знаходиться на балансі Смизької ЗОШ, але як повідомила Галина Вознюк, кошти на утримання виділяються з держбюджету. Мова про закриття не може йти протягом 3 років, так як в школі навчається в межах 30 дітей і їх потрібно довчити. Основна проблема в тому, що заклад без керівника, а вже в травні учням треба видати документи про завершення навчання. Прийняли також депутати районну Програму організації рятування людей на водних об’єктах Дубенського району на 2018 – 2022 роки. Згідно з нею на Дубенщині планують віднайти водойму для масового відпочинку людей, де в подальшому облаштують рятувальний пост. Структуру виконавчого апарату Дубенської райради затвердили у складі 20 одиниць, а преміювання голови та його заступника лишили на рівні минулого року, у 200%. При внесенні змін до бюджету на 2017 рік за зверненням Андрія Мельника районні обранці погодились зняти з резервного фонду голови адміністрації 10 тисяч гривень на придбання препаратів для діток, що хворіють на фенілкетонурію (спадкова хвороба, що зумовлює неможливість метаболізувати фенілаланін (частина протеїну), який через це накопичується в крові. Висока кількість фенілаланіну перешкоджає нормальному розвитку мозку). Принагідно начальник фінансового управління райдержадміністрації Тамара Рогашко зазначила, що в роки, коли райлікарня була у підпорядкуванні міста, район на медичну установу перерахував більше 38 мільйонів гривень. Повернулись депутати до питання внесення змін до бюджету міста вдруге, так як приймали державну субвенцію у розмірі 500 тис. Після чого одноголосно прийняли обранці бюджет району на 2018 рік.

(1869)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.