Як розвинути місто та популяризувати замок

У Дубні експерт міжнародного рівня допомагала створювати стратегію розвитку
Протягом двох днів, 26-27 листопада, колектив Державного історико-культурного заповідника м. Дубно працював над стратегією установи. Сприяли цьому віце-президент з розвитку Європи та країн Ближнього Сходу |ICAI|, експерт ОБСЄ та ПРООН в Україні, учасниця робочої групи «Жінки в миротворчій діяльності» при МФО ВР України, координатор проекту Жінки України в ООН Світлана Саламатова та голова правління ГО «ІСА-Україна» Володимир Онищенко.

Чому запросили саме цих фахівців та що саме робили працівники замку розповіла Ганна Остапчук, заввідділу науково-освітньої роботи:
«З Світланою Саламатовою ми познайомились у Києві, коли приймала участь у проекті Національного музею історії України «Школа музейного лідера». І ми запросили її до нас у замок, щоб вона допомогла нам визначити коротко- та довгострокові цілі, стратегію нашої установи, першочергові напрямки. Протягом цих двох днів ми з колегами розробляли карту успіху, наші досягнення та цілі, визначили три основні напрямки, в яких ми будемо працювати, а саме: розвиток проектної діяльності з залученням інвестицій, розвиток внутрішнього резерву та підвищення кваліфікації, розвиток власної спроможності інституалізації та мережування. Працівників розділили на групи, які працювали за певними напрямками».
У заповіднику уже точно знають свої плани на 2019 рік. Їх вдасться досягнути – переконана координатор проекту Жінки України в ООН Світлана Саламатова:
«Ми розробляли стратегію розвитку Дубенського замку до 2025 року та план дій на 2019 рік. З працівниками заповідника ми створили візію «живого замку», проаналізували як багато туристів сюди приїжджає та може приїхати.
Я допомагаю створити простір, в якому народжуються ідеї, систематизуються всі знання і створюється єдина картина. Тому що організація, кожен її працівник, у даному випадку замку, як маленький кусочок пазлу. І зараз ми бачимо зібрану команду, оскільки вони бачать разом більшу картину і у кожного є відповідальність за свою частину. Їм обов’язково вдасться цього досягнути. Ми планували, ми розробили візію, а після цього зрозуміли бар’єри, які в нас існують та які необхідно подолати.
Зараз я займаюсь великим проектом «Українські жінки в ООН» і сфокусована більше на глобальній карті, але 7 років тому я знайшла технологію залучення (technology participation) в Сполучених Штатах Америки і привезла сюди. Замок – місце, яке допомагає Дубну бути спроможною громадою. І я маю велику надію, що мер міста це буде розуміти і співпрацювати. Тому що тільки у спільній співпраці влади, бізнесу, громади Дубно може розвиватися як туристичне місто».

(217)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.