Відтепер синагога на балансі міста і незабаром матиме дах

На виконкомі у Дубні погоджували графіки роботи та черги в садочки
Чергове засідання виконавчого комітету Дубенської міської ради відбулося 20 листопада і розпочалося з 8 питань, доповідала по яких начальник управління економіки та власності Мирослава Піддубник.

Затвердження місць сезонної торгівлі, з можливими змінами протягом року, членами виконкому довго не обговорювалося. Тож цим рішенням присутні узгодили 19 позицій, а також дозволили здійснювати торгівлю біля будь-якого магазину чи закладу ресторанного типу в місті у літню пору року.
Також засідання виконавчого комітету мало б нарешті поставити крапку в питанні прийняття синагоги у комунальну власність міста. Мирослава Піддубник пояснила результати комісії, яка працювала над цим питанням, після чого до присутніх звернувся директор заповідника Леонід Кічатий:
«Паралельно з оформленням потрібної документації, на рівні міського голови відбулося засідання депутатської комісії, на яке, відповідно, запросили представництво заповідника. Спільно ми просили депутатів підтримати наші клопотання, які були написані ще у червні, про виділення коштів на перекриття будівлі. Ви знаєте, що силами заповідника зробили металевий каркас, підправили деякі стіни. На сьогодні є необхідність накрити будівлю, що дасть можливість зберегти її і визначати в подальшому всі шляхи та можливості використання цього об’єкта. Також ми написали листи до представництва євреїв за кордоном, де знайшли партнерів, які хочуть долучитися до цього проекту».

Мер запевнив, що депутати планують вже на наступній сесії виділити 490 тис. грн «на реалізації обіцянок, які були заявлені міським головою та депутатським корпусом». Щоб накрити синагогу як можна скоріше та уникнути довгої процедури тендерної закупівлі, Надія Трофимюк, начальник Дубенського управління Держказначейства, запропонувала виділяти кошти частинами – окремо на матеріал та окремо за виконання робіт.
Без заперечень присутні погодили режим робити трьох закладів міста – магазину продовольчих товарів «Садиба», квітковому магазину «Чар-зілля», перукарні «Марафет». Проте графік роботи закладу ресторанного типу біля Хмільників сприйняли не так позитивно. Підприємець хотів, щоб заклад працював з 9 до 22 год без вихідних.
«Він сам варить пиво, це пиво його власного виробництва», – зазначила Мирослава Піддубник.
Хоча обговорень було багато (членів виконкому цікавила проблема наявності вбиральні та умивальника), присутні дійшли до спільного висновку, що не погодити графік роботи закладу вони не мають права, тож більшість все ж проголосували «за».
Чергове питання виконкому стосувалося включення 4 дітей міста до пільгової категорії електронного реєстру для влаштування у дошкільні заклади Дубна. Одним з таких дітей став відомий маленький дубенчанин Матвійко Стрільчук, за життя та здоров’я якого нещодавно так відчайдушно боролася мама. Зараз Оксана Стрільчук хоче, щоб її син ріс в звичайному оточенні серед однолітків.

«Давайте ми все-таки переступимо через правила і дамо цій мамі та дитині реалізуватися як повноцінній, а не як з певними вадами», – зазначив мер.
Оскільки медичних протипоказань немає, присутні одноголосно дозволили Матвійку піти в садочок та розвиватися як інші діти.
Ще двоє дітей потребували пільгової категорії через вихід з декретної відпустки мам – виховательки та лікарки. А ще один хлопчик – в зв’язку з втратою годувальника. Всіх дітей включили до пільгової категорії електронного реєстру для влаштування у дошкільні заклади.
Дитячих садочків стосувалося й наступне питання порядку денного. Згідно з рішенням виконавчого комітету, реєстратор має право щорічно включати до пільгової категорії електронного реєстру для влаштування у дошкільні навчальні заклади м. Дубно не більше 1% від загальної кількості дітей, які перебувають в електронній черзі осіб. Разом з цим присутні обговорили питання створення в місті хоча б одної інклюзивної групи в дошкільних закладах та чи має міська рада можливість фінансувати ставку асистента вихователя.
«В нас таких дітей до цього часу не було, тому ми такі групи не відкривали. Ми маємо право відкрити такі групи після звернення батьків в дошкільні навчальні заклади чи школи, і які підлягають інклюзивному навчанню», – пояснив начальник управління освіти Вадим Нетреба.
Це рішення присутні також одноголосно підтримали.

(356)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 22 Листопада, 2018

    […] 55 питань. Про деякі з них Інформаційний портал м. Дубно писав раніше. Це був вже другий виконком, на якому вирішували долю […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.