У Дубні обговорили впровадження децентралізаційної реформи

obgovorennya-detsentralizatsiynoyi-reformiДубно готове до співпраці з прилеглими сільськими радами

18 жовтня у малій залі засідань міської ради Рівненським регіональним Офісом реформ Асоціації міст України в рамках «Децентралізаційного марафону» проведено виїзне засідання. З метою обговорення переваг об’єднання територіальних громад, перспектив та проблем, що виникають при такому об’єднанні та надання консультацій до Дубна завітали консультанти Офісу реформ Василь Курилас, Людмила Кушнер та Олена Ковтунець. В засіданні взяли участь: міський голова Василь Антонюк, секретар ради Віктор Недашковський, заступники міського голови Руслан Мосійчук та Ольга Ляшенко, керуюча справами, секретар виконкому Олена Олійник, керівник апарату Дубенської райдержадміністрації Людмила Перетятко, начальники відділів та управлінь, депутати міської ради, керівники комунальних підприємств.

Консультанти Офісу реформ розповіли про правові аспекти децентралізації, про законодавчі механізми впровадження децентралізаційної реформи, децентралізацію фінансової системи в контексті реформування місцевого самоврядування, реалізацію реформи на Рівненщині та, зокрема, на Дубенщині.

Фахівці зазначили, що значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівнюються до бюджетів міст обласного значення, які самостійно розпоряджатимуться можливостями і потужностями. Наразі ж міста обласного значення, такі як Дубно, згідно чинного законодавства уже мають всі переваги, в тому числі й фінансові, які отримують сільські громади при об’єднанні. Крім того, кошти з субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад розподіляються в залежності від площі громади та кількості сільського населення, жителі міст при цьому не враховуються. Відтак, основну користь від об’єднання мають переважно сільські громади.

Міський голова Василь Антонюк доповів, що Дубенська міська рада зі своєї сторони виконала весь алгоритм дій в напрямку створення об’єднаної громади згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад. Однак в силу певних об’єктивних та суб’єктивних причин об’єднаннях не відбулося.

Представники Офісу реформ зауважили, що місто Дубно має гарну перспективу для створення міської об’єднаної громади, так як у ньому найкраще розвинена інфраструктура, є усі необхідні заклади освіти, медицини, культури та соціального забезпечення. Василь Антонюк на це відповів, що Дубно, як і раніше, готове до співпраці з прилеглими сільськими  громадами.

Начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Національного університету водного господарства Василь Лотиш провів для присутніх лекцію на тему «Підвищення рівня професійної компетентності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань антикорупційного законодавства України як елементу модернізації системи державної служби». За результатами засідання його учасникам були видані відповідні сертифікати.

За матеріалами: Дубенська міська рада

 

(10)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.