Цукровий діабет: вирок чи боротьба за життя?
На Дубенщині батьки дітей, хворих на цукровий діабет, написали програму
Хвороба руйнує всі плани та перекреслює звичний режим життя. На Дубенщині цукровий діабет згуртував батьків, змусив їх разом знайти рішення для допомоги дітям. Батьки хворих дітей стали авторами програми, а її виконавцем КНП «Смизький ЦПМСД» Смизької селищної ради.
Так, 20 грудня 2019 року на сесії Смизької селищної ради депутати підтримали фінансування Соціальної програми сприяння неповнолітнім хворим на цукровий діабет «Дамо дітям шанс» на 2020-2022 роки. Відповідно до рішення сесії виділили 261 000 грн з місцевого бюджету для закупівлі тест-смужок до глюкометрів, інфузійних наборів і резервуарів для інсулінових помп для 5 неповнолітніх зі встановленим діагнозом цукровий діабет.
На теперішній час, найбільш ефективна терапія при цукровому діабеті – лікування за допомогою інсулінової помпи, що являє собою спеціальний апарат для подачі інсуліну в організм хворого на діабет. Такий спосіб є альтернативою застосування шприц-струмок і шприців. Інсулінова помпа працює і приносить ліки безперервно, в чому полягає її головна перевага перед звичайними уколами інсуліну. Вбудовані програмні помічники коригують дози інсуліну в стресових для організму діабетика ситуаціях.
Актуальність прийняття даної Програми зумовлена потребою у невідкладному вжитті заходів для поліпшення медичної допомоги та фінансової підтримки хворим на цукровий діабет. Її реалізація дозволить підвищити рівень компенсації цукрового діабету, зменшити кількості випадків ускладнень, зумовлених захворюванням на цукровий діабет, підвищити якість життя та його подовження у хворих на цукровий діабет.
Своїм досвідом батьки зі Смиги готові ділитися з іншими громадами, адже на кону якість життя дітей, які не хочуть відрізнятися від своїх однолітків.
Нагадаємо, що Смизька громада є учасницею Всеукраїнського проекту «Розвиток місцевих громад, що заснований на правах людини», складовою якого стала реалізація проекту «Залучення вразливих груп населення Смизької ОТГ до прийняття рішень на місцевому рівні та активного громадського життя», учасниками якого є і автори Програми. Зараз триває робота над статутом нової громадської організації під назвою «Товариство батьків дітей з особливими потребами та осіб з інвалідністю «Життя з надією»», адже її засновники розуміють, що таким чином отримають нові можливості для допомоги своїм дітям. Важливим досвідом стала участь у прийнятті рішень, адже, як показала практика, потрібно знайти однодумців, напрацювати свої пропозиції, вести діалог з місцевою владою, депутатами, що дозволяє добитися мети і стати прикладом для інших. За основу взяли девіз – «Розвиток людьми, а не розвиток для людей!», бо результати будуть там, де готові до змін та вміють працювати разом.
(177)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію