Центр міста очистили від безхатченків

За вказівкою заступника міського голови Василя Скринчука працівники станції швидкої допомоги спільно з поліцією забрали безхатченків з центру Дубна
Чи то в рамках підготовки до Дня міста, чи то у зв’язку з прибиранням у сквері, але дубенських безхатченків, яких налічувалося троє, в обідню пору 27 липня збирали по центру міста та будили від міцного сну. Очевидцями подій були дубенчани, що прогулювалися в парку. Спостерігав за цим і кореспондент Інформаційного порталу м. Дубно.
Працівники станції швидкої допомоги спільно з поліцейськими доволі оперативно «впросили» людей, що не мають помешкань і скитаються по місту без діла та посадовили у швидку. Як коментував при цьому працівник поліції, запрошуючи безхатченка до поїздки: «Завеземо Вас в Острог та пролікуємо».
Відповідаючи на наші запитання, представники поліції та станції швидкої, які виконували свою роботу, повідомили, що безхатченків завезуть до Острога (до психіатричної клініки) і запевнили, що всі на це цілком згідні. Про те, що згідні, доводиться вірити на слово. Але не можна зауважити, що в ст.8 Закону України «Про психіатричну допомогу» йдеться: «Заходи фізичного обмеження та (або) ізоляції особи, яка страждає на психічний розлад, при наданні їй психіатричної допомоги застосовуються за призначенням та під постійним контролем лікаря-психіатра чи іншого медичного працівника…. лише в тих випадках, формах і на той час, коли всіма іншими законними заходами неможливо запобігти діям особи, що являють собою безпосередню небезпеку для неї або інших осіб…».

Начальник станції швидкої допомоги пояснив для Інформаційного поталу м. Дубно, що діяв за вказівкою Василя Скринчука і що один з безхатченків (прибув зі Здолбунова) алкозалежний, а місцевий Олег Лємєшев має поведінкові психічні розлади (наприклад, випорожнюється в штани або в людей під порогом). Тому їх обстежили дубенські психіатри та направили до психіатричної клініки в м. Острог.
Окремою темою для розмови була жінка-безхатченко Валентина, яка декілька місяців тому з’явилася у місті. Доля її доволі трагічна і жінку свого часу буквально довели до бомжування і важкого психологічного стану.
Але її поведінка, окрім того що вона не має де мешкати й  брудна і голодна,  не агресивна по відношенню до інших людей і нічого асоціального вона не робить. Проте і Валентину того дня возили на обстеження до дубенських фахівців з питань психіатрії. Правоохоронець в розмові з кореспондентом запевнив, що жінка – погодилася. Втім, безхатченку до психлікарні все ж не завезли.
По-перше, Валентина цього не бажала, а по-друге, дубенські психіатри відмовилися без рішення суду та відповідної експертизи виписувати направлення. Окрім всього і Яків Вагілевич зауважив, що Валентина наразі демонструє прояв характеру. Але все ж експертизу варто було б здійснити.
Тим часом законодавство України регулює вирішення проблеми способу життя безхатченків і в Законі України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» йдеться про можливість здійснення підтримки бездомних осіб за допомогою соціального патрулю, також в Україні передбачено створення притулків для них тощо. Згідно зі ст. 3 «Соціальний захист бездомних осіб і безпритульних дітей ґрунтується на принципах: законності, демократизму, рівності, поваги до особистості, визнання честі та гідності, забезпечення основних прав і свобод людини». В цьому ж нормативно-правовому акті визначено поняття система реінтеграції бездомних осіб – комплекс заходів для здійснення процесу повернення бездомних осіб до життя в суспільстві як повноправних його членів. Відповідальність покладається на органи місцевого самоврядування.
Бездомна Валентина ще декілька днів блукала центральними вулицями, але врешті-решт якраз напередодні Дня міста, за нею також приїхала швидка. Валя щоправда сперечалася з медпрацівниками, але таки сіла в машину.
На відміну від двох інших бездомних Валю повезли в ніше місце. Про це запевнив Яків Вагілевич. Він розповів:
– Ми ж Вами спілкувалися щодо цієї жінки і я вирішив подбати про притулок для неї. Зв’язався з управлінням соцзахисту, начальник якого Валентина Бущук перетелефонувала до керівництва комунального закладу «Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг». Там погодилися прийняти Валентину. Тож там їй буде добре, її погодують, нададуть психологічну допомогу.
Лікуватимуть дубенських безхатченків в психіатричній клініці за кошти міського бюджету.

(863)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.