Тарас Бульба – вже не фестиваль «чортів волохатих»

Скарги на логотип фестивалю з черепом – організатори вважають невиправданими
Минулими вихідними в Дубні відгримів найстаріший в Україні рок-фестиваль «Тарас Бульба». Підсумували як минув цьогорічний фест під час прес-конференції, яка відбулася 22 липня у Дубенській міській раді. В зустрічі взяли участь мер Василь Антонюк, заступники Ольга Ляшенко, Василь Скринчук, Ерна Шевчук, художній керівник фестивалю Віталій Міщук, головний керівник проєкту Микола Арсенюк, начальник управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослав Мельник та представники засобів масової інформації.
Розпочав зустріч Віталій Міщук, який розповів як проходив конкурсний відбір колективів та про переможців фесту, про що вже писав Інформаційний портал м. Дубно напередодні.

«Ми вже не один рік співпрацюємо, особливо це відчутно було минулого року та цього року. Це і фінансова, і моральна підтримка, адже деякі питання вирішуються одним дзвінком голови, тому людські моменти потрібно враховувати. Організатори сказали, що головна мета – це залучення та підтримка молоді. Але я хочу зазначити, що Дубно я вважаю культурною столицею Рівненщини. Я думаю ми дуже багато робимо, щоб розвивати область загалом, а Дубно зокрема, адже воно вартує того і змінюються просто на очах, що підкреслюють не лише наші співвітчизники, а й багато людей, які приїжджають сюди з-за кордону, – зазначив Ярослав Мельник. – Щоб люди сюди поверталися – їх потрібно чимось зацікавити. Таким зацікавленням є фестиваль рок-музики «Тарас Бульба». За це я дякую організаторам, в особі Василя Михайловича – міській раді, яка приклала багато зусиль для його проведення. Я сподіваюся на нашу подальшу співпрацю».
Міський голова Василь Антонюк поділився своїми враження та подякував усім причетним до цього захопливого дійства:
«На фестивалі – найвищий драйв. Я отримав задоволення, яке раніше не отримував. Однією ногою я вже не в тяжкому, але в середньому рокові. Це було супер і було приємно, адже подивившись з різних сторін і зсередини – це просто захоплювало. Я вдячний, що ми маємо такий фестиваль і дякую всім за підтримку».
Василь Скринчук наголосив на злагодженій роботі міської ради та працівників різних комунальних підприємств. Адже попри те, що на фесті велике скупчення різних людей, було відносно чисто. Також присутні неодноразово наголосили, що контингент відвідувачів досить змінився, а відвідують його все більше культурних та інтелігентних людей. А стереотип, що на Тараса Бульбу приїжджають якісь «чорти волохаті» абсолютно змінився.

А ще відмітили новинку цьогорічного заходу – показ вистави «ГалюЦеНація» Нянькіних з Сум на літературній сцені. Микола Арсенюк зазначив, що оскільки театральна родзинка стала успішною – організатори подумають, як зробити схожі вистави традиційними.
Вартість квитків у порівнянні з минулим роком не змінилася, а безкоштовно відвідати фестиваль могли діти, військові, незахищені верстви населення, атовці. Микола Арсенюк додав, що згідно з продажем квитків – є тенденція до збільшення кількості відвідувачів, що помітно й візуально без підрахунків.

Василь Антонюк запитав чи можна зробити ціну на квитки для дубенчан нижчою.
«У мене щодо цього інша думка. Якщо людина на фестиваль приїжджає здалека, купує квиток на автобус, купує намет, або готова займати готель, харчується у нас – ця людина готова приїхати на фестиваль, а для дубенчан потрібно просто прийти, потусуватися і повернутися додому», – відповів Микола Арсенюк.
А також головний організатор відповів на озвучені мером претензії деяких містян щодо логотипу фестивалю:
«Є різні бачення. По-перше, в субкультурі рок часто зустрічається череп. У цьому випадку – це череп козака. Тарас Бульба – козак, який пожертвував собою заради товариства, дав можливість своїм людям втекти від погоні. Але тоді він сказав одну річ – повертайтеся і погуляйте. У когось, можливо, череп викликає неоднозначні враження, але в мене є запитання – коли ви приїжджаєте в Пляшеву на Козацькі могили у вас ці черепи не викликають емоцій? У всіх різне бачення, ми не нав’язуємося і не хочемо для всіх бути добрими».

Микола Арсенюк додав, що хоче, щоб фест став комерційним, а в перспективі – бачить його самоокупним.
Фестиваль «Тарас Бульба» проходить за підтримки Українського культурного фонду, міського голови Дубна Василя Антонюка, Дубенської міської ради та Рівненської ОДА. Тож організатори, користуючись нагодою, вручили подяки за сприяння у проведенні фестивалю всім причетним.

(343)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.