Тараканівська громада думає над впровадженням медреформи

Тараканівська громада консультувалася щодо впровадження медичної реформи
Тараканівська об’єднана територіальна громада самостійне життя почала лише цьогоріч. Там поступово вирішують усі планові питання та впроваджують різні реформи.
Однак, медична реформа дещо загальмувала. Розібратися у цих складних питаннях Тараканівській громаді допомогли консультанти Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ.
Голова Тараканівської громади Наталія Сорочинська розповіла, що вже нині зроблено у галузі медицини. До липня місяця медичну субвенцію на первинку громада передала на район. Тим часом, почали створювати комунальний некомерційний заклад – Тараканівську амбулаторію. Подали документи на отримання медичної ліцензії для закладу. Попри те, що вже призначили виконуючого обов’язки головного лікаря, підписувати декларації з пацієнтами не можуть, адже їх немає в єдиній системі реєстру E-Helth, допоки не отримають усі документи. Таким чином, процес підписання декларацій у Тараканівській ОТГ не розпочався.
Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розглянула фінансову сторону питання. Вона переконана – для громади ефективніше буде перейняти на себе медичні повноваження, так громада напряму отримуватиме кошти за пацієнтів.

Голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк каже: «Ми готові усіляко допомагати громаді. Можемо і надалі, допоки громада не отримає усі необхідні документи, виконувати медичні повноваження. Головне усім нам працювати у правовому полі».
Консультант з правових питань Василь Курилас зазначив, що у таку ситуацію потрапило чимало громад. Тому зараз її вирішують на рівні МОЗ. Одразу на місці проконсультувалися з радником з питань впровадження медичної реформи Василем Височанським. Він надав вичерпний алгоритм вирішення даної проблеми.
«Це питання складне, і чимало громад справді заплуталися, тому не можуть підписувати декларації між лікарем та пацієнтами. Але цю проблему усі поступово долають. А медичні повноваження і справді краще забрати на виконання у громаду. Так буде спокійніше», – запевнили експерти.

За матеріалами: Рівненська ОДА

(200)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.