Що робити дубенчанам при опіках від борщівника

борщівникСимптоми, перша допомога при опіках від борщівника
Поширена і небезпечна на Рівненщині рослина борщівника є невдалим результатом експерименту компартії з розведення дешевої їжі для рогатої худоби. Величезні плантації і самотні паростки цього отруйного представника флори несуть серйозну небезпеку для здоров’я людини. Як надавати першу при опіках від борщівника з’ясовували журналісти Рівне 1, передає Інформаційний портал м. Дубно.
Первинним симптомом опіку борщівником є, як правило, звичайне почервоніння з помірною сверблячкою, без вираженого занепокоєння. Спочатку на симптом можна і не звернути уваги, але якщо не вжити заходів, то з часом на ураженому місці наростає набряк, що у ряді випадків приводить до порушення рухливості суглобів. Також спостерігається зростання еритеми з поступовим її перетворенням в заповнені рідиною прозорі бульбашки. Ці симптоми свідчать про настання більш тяжкого ураження. Таким чином, при контакті з борщівником необхідно швидше вжити заходів з надання допомоги.

Перша допомога при ураженні
Рекомендації та правила у наданні першої допомоги при контакті шкіри з борщівником:
• Тривало і ретельно промити водою місце контакту із застосуванням мила, густої піни. Якщо з’явилися пухирі, то мочити їх не слід.
• Обробити уражені і контактуючі ділянки шкіри розчином спирту, марганцівки, або фурациліну (це допоможе знежирити шкіру).
• Змастити уражені ділянки засобами проти опіків («Рятівник», «Пантенол», «Опазоль»).
• Приховати пошкоджені ділянки від будь-якого попадання сонячних променів, як прямих, так і непрямих. Краще зовсім уникати перебування на сонці наступні 48 годин.
• Необхідно обов’язково приймати антигістамінні препарати. Адже рослина чинить серйозну алергійну дію і може призвести до появи загальних і місцевих реакцій.
• Можливе застосування протизапальних засобів (наприклад, парацетамолу).
Категорично забороняється:

• Самостійно розкривати пухирі, адже це сприяє розвитку інфекції, а також уповільнює відновлювальні процеси.

• Робити сечові або молочні примочки, змащувати жиром рани. Це збільшує ймовірність занесення інфекції.

(35)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.