Що думає нардеп від Дубенщини про відставку уряду

дехтярчукПозиція народного депутата від Дубенщини щодо відставки уряду

22 лютого народний депутат України Олександр Дехтярчук спілкувався з представниками місцевих ЗМІ, де прокоментував ситуацію, що сталася в країні і ось, що він розповів.

Урядова криза поступово переросла в парламентську. Вихід двох фракцій із коаліції на сьогоднішній день ускладнює роботу Верховної Ради, її дієздатність та прийняття законів. З цієї ситуації є кілька виходів:

– добровільна відставка Арсенія Петровича та його уряду (хоча як сказав народний депутат він в цьому сумнівається і на місці прем’єра написав би заяву, бо понад 230 депутатів висловили незадовільну оцінку діяльності Арсенія Петровича);

– перерва в роботі ВР може дозволити Арсенію Петровичу знайти прізвища тих міністрів, які зможуть об’єднати парламент, таким чином знайти спробу працювати далі (ґрунтовне переформування складу уряду п. Яценюком, що згуртує парламентську більшість);

– третій варіант – перевибори. Якщо не відбудуться перші два, то це до 2 млрд гривень, 4-5 місяців колотнечі і як наслідок «власники» політичних партій знову опиняться у парламенті та їхнє ближнє оточення.

Крім цього, нової виборчої системи ще немає. «Чи здатний парламент, якщо немає чіткої більшості, прийняти новий закон про вибори? – я в цьому дуже сумніваюсь», – зазначав Олександр Дехтярчук. Президент України закликає утворити більшість, яка була б здатна приймати зміни до Конституції, тобто 300 голосів. Мова не йде про 226 і трошки більше голосів. Таке нікого не влаштовує, тому що йдеться про децентралізацію, судову реформу. Дії двох членів коаліції – Батьківщини і Самопомочі – з одного боку спроба проявити позицію, з іншого – уже вибори. Причина – поява на політичному обрії України можливої нової партії М. Саакашвілі. Адже електорат Батьківщини і Самопомочі близький електорату, який підтримує одеського губернатора, та сама ідея боротьби з корупцією.

Разом з тим українському парламенту вдалось прийняти візовий проект. Хоча це було важко, складно, Міністерство юстиції подало їх в сирому вигляді. Щодо відставки Арсенія Яценюка, то понад 80% від БПП проголосувало «за», ті, хто не проголосували обґрунтували свою позицію. Але була й частина тих, які під проектом про відставку підписались, але під час голосування почали зникати із залу. Проти відставки уряду прем’єра голосували ті партії, які мають відношення до олігархів, в тому й числі опозиційний блок та УКРОП. У деяких  депутатів «виникли» технічні питання, проблеми під час голосування, зокрема в Ігоря Луценка, Володимира Парасюка, то кнопка не працювала, то вони переплутували їхні кольори. Однозначно, що в цій ситуації був зовнішній чинник. І США, і Євросоюз наполягали на збереженні Яценюка як прем’єр-міністра. Вони робили це, щоб підтримати хоч якусь стабільність та не допустити посилення президентської гілки влади. Народний депутат не виключає, що були дзвінки обранцям від послів, державних секретарів.

Уже в парламенті зареєстрований проект за відставку Шокіна, генерального прокурора України. Щодо кандидатури на цю посаду Юрія Луценка Олександр Дехтярчук зізнався, що не може цього стверджувати та що це чутки. «Однозначно його заміна потрібна, але й потрібна заміна міністра внутрішніх справ Авакова, – зазначив нардеп. За криміногенну ситуацію в країні відповідає як прокурор, так і міністр внутрішніх справ. І я не знаю як розвиватимуться події в країні, але потрібне повне реформування уряду».

Згадав Олександр Володимирович про технократичний уряд. «Серед нинішніх міністрів є багато технократів, які прийшли з бізнесу в політику і не розуміють як працює державна машина України». Яскравий приклад – технократи подумали, якщо передбачити фінансування політичних партій з держбюджету, то вони не будуть фінансуватись олігархами. Але не передбачили грошей для багатодітних матерів, харчування дітей тощо. Народний депутат вважає, що потрібен новий технічний уряд і за відставку Квіта (міністра освіти і науки), Квіташвілі (міністр охорони здоров’я, через відсутність вакцини) обранець готовий голосувати.

Щодо Мирогощанського іподрому, то знову готують документи. Уряд повернув без розгляду документи з мотивацією – застаріле законодавство, в якому 25% – держави, 75% – пайовики. Позиція кабміну – змінити частку 25% – пайовикам, а 75% – державі. Так як це не суттєво для людей, то документи змінили і знову подаватимуть новий проект.

«Я думаю, що причина в іншому. Якщо вдасться роздержавити ДП «Мирогощанський іподром», то наступного дня з’являться всі інші 21 підприємство. Уряд просто боїться роздержавлення».

Щодо скандального закону 3700, який називають законом про диктатуру в партії, то: «Я голосував за цей законопроект, це була офіційна позиція фракції, бо існує домовленість в середині коаліції». Законопроект Верховній Раді запропонував Олег Ляшко, радикальна партія і це була їхня умова голосування за безвізовий пакет.

Також народний депутат розповів, що 4 квітня набирає чинності «Про державну службу». Відтоді народні депутати та їхні помічники не будуть державними службовцями. Міністри призначатимуть собі заступників, вводиться посада державного секретаря на конкурсній основі і термін буде визначений контрактом. Ця особа буде відповідальна за кадри. Всі посади в міністерстві призначатимуться на конкурсній основі.

Як народний депутат Олександр Дехтярчук запевнив, що немає відношення до переатестації міліції в поліцію. Також він додав, що разом з міським головою В. Антонюком були у Міністерстві оборони у п’ятницю, 19 лютого, де вирішували питання про передачу будівлі колишнього комбінату побутового обслуговування (офіцерського кафе) у власність територіальної громади м. Дубно. Дане приміщення міською владою планується реконструювати під дитячий садочок. Зараз міська рада готує необхідну документацію для передачі цієї будівлі місту.

Від журналістів звучали питання щодо того чи підняли зарплату народним обранцям, де живе Олександр Володимирович тощо. І «чиста» зарплата, яку отримує депутат на руки становить 4500 гривень. За готель держава оплачує, витрачаючи 450 гривень на добу за один номер.

(24)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.