Що думає громадська рада про ТЕС

Громадська рада при Дубенській РДА обговорювала питання ТЕС
Питання доцільності побудови теплової електростанції у Дубні схвилювало не лише дубенчан, а й жителів навколишніх громад. Обговорити питання вирішила Громадська рада при Дубенській райдержадміністрації 1 грудня. Щоправда на засіданні було присутні лише 6 членів ради, член громадської ради Дубенської міськради Михайло Ніколайчук та керівництво РДА.
Член громадської ради Віктор Ніколайчук розповів, що поцікавився розою вітрів у нашому метеорологічному центрі, де йому відповіли, що напрям вітру у Дубні суттєво міняється двічі на рік і тоді накриває місто. А також висловив побоювання, що ліси для ТЕС підуть під сокиру.
«Ми ще забули про таку категорію як вода. Ніхто не вивчав і ніхто не робив дослідів буріння в цих місцях, перед тим як виділяти землю і ніхто не знає підземних потоків. ТЕС буде дуже багато брати на себе води, страшно багато води. Ми вже маємо проблеми з водою в селах, скоро матимемо проблеми в Дубні, тому що виснажуються скважини» – вважає член громради.

Протилежна думка була в Юрія Іващенка:
«У нас на цукровому заводі теж є ТЕЦ, яка в 2 рази потужніша. 4 мегавати (далі МВт – прим.ред.) зараз споживає Дубенський молокозавод в пікові навантаження. На цукровому заводі є більша набагато ТЕЦ, просто вона працює на газу. В котлах спалюється тільки газ, виділяється велика кількість тепла, яка нагріває воду і утворюється пара, яка крутить турбіну. Фактично використання води немає, все в замкнутому режимі. Якщо чесно, називати об’єкт потужністю 4 МВт ТЕЦ – це смішно.
Проблема цієї теплоелектроцентралі не з водою, а на чому вона буде робити. Якщо працюватиме на газі – проблем немає, на пелеті – проблем немає, ну а якщо на смітті – це проблема. Єдина реальна проблема, якщо нам під носом зроблять сміттєзвалище велике в Дубні. Для прикладу, хоча б Склоресурс. Вони працюють на електроенергії, все нормально, ми нормально дихаємо. Проблема Дубенської ТЕЦ – тільки сировина на якій вона буде працювати. Повірте ніхто на дереві не буде це робити. Якщо вони почнуть палити торф або вугілля – нам тут всім хана буде, а якщо ще й сміття, то можна зразу звідси виїжджати».
Зрештою зійшлись на тому, що земля на Семидубській може бути виділена з двох причин. Перша, хтось отримає в межах 8 га. Друга, ТЕС хочуть побудувати, аби боротись з сміттям, спалюючи його. Рішень жодних громадська рада не приймала, так як не було кворуму. А тому наступного засідання, що запланували 22 грудня, вирішили навести порядок з відвідуванням в громадській раді та навіть виключити тих, хто не ходить.

(359)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.