Сесія з активістами

Незвичайна сесія міської ради з незакритим питанням окремих громадських активістів

29 січня у Дубенській міській раді було досить людно. Шоста сесія міської ради зібрала аншлаг. Сюди крім депутатів, керівників відділень та ЗМІ, прийшли представники «Правого сектору», «Народний рух «Громадський контроль», члени військових батальйонів, зокрема «Айдар», «Горинь», активісти, працівники «Дубноводоканал» та мешканці міста. Задля порядку у Дубенській міській раді присутня була поліція. Активісти намагались зайти в зал засідань в балаклавах, але правоохоронці змусили їх зняти, після чого стало видно, що серед них були молоді люди віком шістнадцяти-двадцяти років.

Засідання сесії відкрили гімном України та Дубенщини, а також хвилиною мовчання в пам’ять про Героїв, що загинули під Крутами. Після того сесія продовжилась не традиційно. Замість звичайних депутатських запитів та звернень у залі один за одним почали виступати члени військових батальйонів. Бійці та активісти обурені поведінкою міського голови на Сході України в зоні проведення АТО. Вони у своїх промовах звернулись до Антонюка В., щоб той публічно попросив вибачення у комбата та волонтерки.

Як сказав Сергій Пандрак, голова Рівненської спілки учасників бойових дій та учасників АТО «УВО»: «Ми, воїни, вимагаємо від вашого міського голови публічного вибачення за ту поведінку». У залі панувала напружена атмосфера.

«Те, що на Сході реально тяжко для всіх і ту підтримку, яку Ви мали привезти вона була б дуже позитивною. А те, що Ви зробили – Ви просто зруйнували морально налаштований дух бійців. Ви мали показати своїм прикладом як треба вести бійцям себе на передовій, а Ви зробили тільки негатив. Поїздок таких депутатів та міських голів краще не відвідувати. Тому я підтримую, що вам треба вибачитись», – сказав боєць батальйону «Горинь».

Досить емоційно говорив боєць батальйону «Айдар» В. Панкевич, назвавши мера брехуном.

Із трибуни він зауважив, що «Про дану ситуацію відомо вже воїнам на всій лінії фронту. Тобто неадекватна поведінка, запах алкоголю, ображання волонтерів. Зараз ми востаннє проводимо мирну акцію, а далі діятимемо радикально. З бійців АТО, по новому законодавству, за те, що вони так себе ведуть на передовій або у військових частинах знімають повністю всю зарплату. Тому я пропоную міському голові зняти всі надбавки. Тому що Василю Михайловичу, ви їх просто не заслужили».

В. Панкевич кілька разів звертався до депутатів, щоб зняли Антонюку В. М. усі надбавки та премії, проте зворотної реакції не було.

Солдат батальйону «Горинь» А. Берташ розповів, що спілкувався з комбатом особисто і він підтвердив цю ситуацію, була така поведінка міського голови, а тому вимагав вибачення. На запитання мера, що саме сказав він, боєць не відповів.

Вислухавши всіх, міський голова зачитав текст грамоти, в якій висловлювалась подяка меру, підписаної попереднім комбатом цього батальйону, цим же підкресливши, що є вдячні люди за його роботу.

У комбата, підполковника батальйону «Горинь» з позивним «Данілович» Антонюк В.М. попросив вибачення, але зазначив:

«Я комбата не матюкав, волонтерку не обзивав. Що було між нами – тільки Бог знає, але я ніколи цього не продам. Що було між мною і комбатом – це наші мужицькі проблеми».

Поклавши руку на серце, додав:

«Можливо я був не правий. Якщо я винен у чомусь, то я перед ним, перед цим батальйоном вибачаюсь, бо ці люди – герої. Треба буде я вибачусь і втретє, і вчетверте і стану на коліна, якщо треба буде. І знову поїду на Схід, в це пекло. Мене тягне допомагати вам. Ось моє кредо. І ось моє бачення ситуації. Ще раз вибачаюсь перед командиром батальйону».

У залі пролунали обурення, так як мер не попросив вибачення перед волонтеркою. На що почули: «Я вибачатись не буду, тому що я її не ображав!».

Після цього активісти залишили зал Дубенської міської ради, а місцеві обранці перейшли до розгляду запитів та звернень. Довелось депутатам вирішувати кому передати тенісний корт, що в районі Механічного, на баланс спортивної школи чи ЖЕКу. Вирішили на користь останнього – Житловика (єдиного ЖЕКу у місті). Мешканка міста Коцюба Г.П. звернулась до місцевого депутата про порушення надання земельної ділянки на вул. Грушевського. Дубенчанка просить, щоб погодили межі її ділянки. Депутат Пастух О. підготував звернення щодо нашого земляка Максімова С. Інформаційний портал м. Дубно нагадує, що Святославу суд виніс вирок – 7 років тюрми. За те, що військовослужбовець, що знаходився в зоні АТО, вартувавши на блокпосту поблизу Антрациту, який намагався зупинити авто. Святослав зробив попереджувальний постріл вгору, проте водій не зреагував, тож він продовжив обстріл, але вже по машині. Внаслідок чого водій був смертельно поранений.

Місцевий обранець Омельянчук А. зачитав звернення Дубенської міської ради до народних депутатів про особливий статус Донбасу. «В жодному випадку не голосувати…Щоб не приймали цих змін до Конституції»,  – йдеться в ньому. Міський голова Антонюк В. запропонував розглянути це питання більш детальніше на позачерговій сесії, проте депутати не погодились і проголосували «за» звернення.

Також обранці прийняли рішення, так як рекомендувала комісія, про відміну поіменного голосування. Підтримали депутати План роботи Дубенської міської ради на І півріччя.

Знову ж на сесії постало питання фінансування Дубенської районної лікарні. Оскільки її не передали на обласний бюджет, то вона лягла на плечі місцевого бюджету. З міського бюджету просять виділити кошти на лікарню. Центральній районні лікарні пропонують зробити перереєстрацію за місцем розташування. Головний лікар Табачук В. вважає, що не вистачає коштів через несправедливий розподіл субвенції. Тому що з 52 мільйонів 25 віддають місту, 27 відповідно – району. У районі за ці кошти повинні утримуватись Центр первинної медико-санітарної допомоги (Центри ПМСД) та районна лікарня, але їх не вистачає.

«Два Центри ПМСД забирають майже 50% коштів», – додає Віталій Табачук.

На Дубенську районну лікарню з субвенції йде 17,7 мільйонів гривень, а на районний Центр ПМСД – 9,5 мільйонів гривень. Як пояснила начальник фінансового управління Розмислович С., рівень розподілу коштів надається державою, рішення приймається радою, але керівництво районної лікарні і районне керівництво має визначитись, що йому важливіше – ПМСД чи ЦРЛ. «Співфінансувати Дубенське ВХПТУ мають з районного бюджету, тому що 60% учнів, що навчається в училищі є жителями Дубенського району», – вважає Світлана Іванівна.

«Місто і район в однакових умовах, тільки треба правильно розподілити кошти», – додав міський голова.

Не оминули увагою місцеві депутати акцизний податок з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Оскільки в цьому році акцизний податок розділили на дві групи, то до місцевого бюджету тепер надходитимуть 5% від продажу тютюнових, алкогольних виробів, а від продажу пального – 0,042 євро за літр.

Погодились й обранці передати в оренду на 2 роки 11 місяців частину приміщення на вул. Кирила і Мефодія, 16 Дубенській організації ветеранів України, а також вбудовану адмінбудівлю на Пекарській, 16 поліції. Було й звернення про те, щоб списати будівлю спорткомплексу на Залізничній, 140 Б, але депутати підтримали рішення комісії, яка рекомендувала звернутись в прокуратуру щодо незаконної руйнації об’єкту.

Багато запитань у залі виникло, коли розглядали проект рішення про скасування рішення № 1739 від 26 жовтня 2012 року. У ньому йшлося про приєднання «Зеленого господарства» до «Дубноводоканал». Хоча й 4 депутати утримались, проте 21 обранець підтримав рішення. Основним аргументом для відновлення самостійності установи є система оподаткування. Зелене господарство перебуває на спрощеній системі, а «Дубноводоканал» на загальній, тобто на виконання робіт Дубенська міська рада додатково перераховувала 20% податку. Таким чином у Дубні знову відновить свою діяльність, як самостійна установа, Зелене господарство. Його працівники відповідатимуть за прибирання, благоустрій міста, кладовища, ігрові майданчики, стадіони, садіння, обрізку, косіння, сапання газонів, а також нанесення дорожньої розмітки, встановлення знаків. З штатних працівників Водоканалу шість працівників переведуть у Зелене господарство, в тому числі трьох жінок, що працюють на озелененні. Спірні питання залунали в залі, коли обранці відзначили, що керівника Зеленого господарства міський голова має призначити до 1 лютого і на той момент єдиною кандидатурою була Цибочкіна Н. (колишній директор ЖЕК №2 – прим. ред.). Депутати не погоджувались з цим, а тому вимагали обрати керівника на конкурсній основі. Але законодавчо це не можливо.

Проголосували депутати міської ради «за» перейменування Програми увіковічення пам’яті про події Другої світової війни замість Великої Вітчизняної війни, а також прийняли низку програм, зокрема економічного і соціального розвитку, розвитку територіальної громади, підтримки молоді та ін.

Завершилось засідання сесії розглядом земельних питань та виділенням коштів на лікування дубенчанці.

(33)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.