Про що говорять цифри статистики в місті?

числаЯк змінилось соціально-економічне становище Дубна?

Як змінилось соціально-економічне становище м. Дубно за 2015 рік порівняно з 2014 відповідно до цифр статистики та які суттєві зміни відбулись. Якщо вірити статистичним даним, то за 2015р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 7,4 тис. домогосподарств, а загальна сума субсидій склала 2843,8 тис. грн. Крім того, 69 домогосподарствам було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива в середньому розмірі 1624 грн на одне домогосподарство.

Дубенчани старанно сплачували за житлово-комунальні послуги, про що свідчить рівень оплати наданих послуг (145%). Нараховано населенню за житлово-комунальні послуги 27,8 млн. грн., а сплатили 40,3 млн. грн., включаючи погашення боргів попередніх періодів.

Як змінилась демографічна ситуація в місті? Чисельність наявного населення міста, за оцінкою, на 1 грудня 2015р. становила 38 тис. осіб. Упродовж січня–листопада 2015р. чисельність населення зменшилася на 54 особи. Чисельність населення зменшилася за рахунок природного (17 осіб) та міграційного (37 осіб) скорочення. Народжуваність становила 12,5 живонароджених у розрахунку на 1000 наявного населення (475 дітей народились), а смертність – 12,9 померлих на 1000 наявного населення.

Криміногенна ситуація погіршилась у Дубні, тому що на 4,1% кримінальних правопорушень більше, ніж за 2014р. Із загального числа зафіксованих правоохоронними органами кримінальних проявів 228 – тяжкі та особливо тяжкі. За цей період виявлено 85 осіб, які вчинили злочини.

Якщо ж говорити про промисловість, то в цілому рівень знизився порівняно з 2014 роком. Це підтверджує те, що підприємствами міста на 33,3% зменшено випуск журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, швидкозшивачів (папок), формулярів і бланків, виробів канцелярських інших, з паперу чи картону, на 18,7% – газет, на 17,3% – светрів, пуловерів, кардиганів, жилетів та виробів подібних, трикотажних та в’язаних, на 14,5% – труб, трубок та шлангів з гуми вулканізованої (крім із гуми твердої), на 12,8% – гуми невулканізованої та виробів з неї; гуми вулканізованої, крім гуми твердої, у вигляді ниток, корду, пластин, листів, стрічок, прутиків і профілів. Хоча, водночас на 29,1% збільшено виробництво покриття для підлоги та килимків, з гуми вулканізованої, крім гуми поруватої.

За 2015р. підприємствами міста реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 1439,3 млн. грн., що у розрахунку на одного жителя становить 37,8 тис. грн. У структурі обсягу реалізації 91,8% припадає на виробництво харчових продуктів, напоїв, 5,6% – на виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, по 0,2% – на машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування і металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування, 0,1% – на текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів.

За 2015р. підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 1,4 млн. грн., що становить 0,1% загальнообласного обсягу.

Щодо транспорту, то за минулий рік автотранспортними підприємствами міста перевезено 412,5 тис. пасажирів, що становить 98,4% рівня 2014р.

Куди і звідки вивозили та ввозили товари? Обсяг експорту товарів за січень–листопад 2015р. становив 19,6 млн. дол. США, імпорту – 8,5 млн. дол. Порівняно з січнем–листопадом 2014р. експортували більше у 2,6 рази, а імпортували менше на 40,3%. Зовнішньоторговельні операції товарами проводилися з партнерами 38 країн світу. Найвагоміші експортні поставки здійснювалися до Російської Федерації, Франції, Румунії, Республіки Корея, Китаю, Польщі, Портуґалії. Основу товарної структури експорту складали продовольчі товари та сировина, деревина та вироби з неї. У загальному обсязі імпорту суттєва частка припадала на Російську Федерацію, Польщу, Німеччину, Білорусь. У товарній структурі імпорту переважали продукція нафтохімічного комплексу та машинобудівна продукція.

За матеріалами: Головне управління статистики у Рівненській області

(22)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.