Панікувати не варто: суддя пояснила нововведення щодо поховання

Суддя Дубенського міськрайонного суду пояснила, що поховання відбуватимуться без змін
Зміни в Кримінально-процесуальний кодекс в тій частині, де йдеться про поховання збили з пантелику багатьох людей. У ЗМІ з’явилась інформація, що ховати померлого можна буде взявши довідку з суду або ж чекати на експертизу доведеться місяцями, що й викликало чималий переполох. Та суддя Дубенського міськрайонного суду Олександра Жуковська внесла ясність для панікуючих. На своїй сторінці у Facebook жінка написала:
«Розповсюджується інформація, що з 15.03.2018 поховати померлих можна буде лише після дозволу суду. Це не зовсім відповідає дійсності.
За новелами кримінально-процесуального кодексу України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя.
Але ж не забувайте, що експертиза проводиться лише в межах кримінального провадження!
А тепер задайте собі питання: невже всі трупи «кримінальні»? Ні.
Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення! Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена. Тому зберігайте спокій, шановні читачі! Якщо людина померла природньою смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства!
Правила поховання в Україні не змінились!
А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань».
Тобто правила поховання лишаються такими, як були до 15 березня 2018 року.

(677)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.