Небезпечна хвороба: зафіксували 8 випадків сказу

Як мешканцям Дубенщини вберегтись від сказу
З початку 2018 року у Дубенському районі зареєстровано 8 випадків сказу серед тварин (у 2017 році їх було 10).
Найбільша кількість випадків захворювання спостерігається в населених пунктах, що межують з лісовими масивами. У зоні ризику потенційно є кожен, хто має контакт з тваринами, особливо з невідомими.
Необхідно пам’ятати, що сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Зараження людини відбувається при укусі чи ослиненні хворою на сказ твариною. При укусах, подряпинах, ослиненні людей будь-якими тваринами, а також при ушкодженні шкіряних покривів і потраплянні інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, які загинули від сказу, потрібно терміново звернутись до лікувально-профілактичних закладів, де буде надано першу медичну допомогу, а також, у разі потреби, призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.
Щоб не заразитись сказом:
o       Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.
o       Укушені рани, подряпини, ослинення негайно промийте теплою перекип’яченою (або проточною) водою, бажано з господарським милом. Краї рани обробіть 70 % спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного лікування.
o       Виконуйте правила та дотримуйтесь норм утримання домашніх тварин і поводження з ними.
o       Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.
o       Не знімайте шкуру з трупів диких тварин.
o       У разі укусу домашньою твариною з’ясуйте ім’я господаря та його адресу. Це допоможе уникнути щеплень, бо за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
o       При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг необхідно обробити гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.
o       Щорічно обов’язково робіть щеплення проти сказу собакам та котам. Державною службою ветеринарної медицини щеплення проти сказу проводяться безкоштовно. За додатковою інформацією звертайтесь до спеціалістів ветеринарної медицини, які обслуговують даний населений пункт, або у Дубенську районну державну лікарню ветеринарної медицини тел. 4-52-87.
Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтесь за медичною допомогою!
Дубенське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області

(85)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.