Намолене місце стало місцем розбрату

храм у ПтичіУ Птичі намолене місце стало місцем розбрату

Обидві думки і обидві, якщо дивитись збоку – доволі непоступливі. Одні не проти ділити храм із іншою конфесією, поки остаточну, на їх думку, крапку у церковному протистоянні не поставить суд, інші ж упевнені, що суд уже крапку поставив і більш чисельна громада УПЦ КП має забратись із храму у Птичі та будувати свій. Це лише маленька частина того, що можна сказати про конфлікт в одному із сіл Дубенського району, де цілі сім’ї посварені через те, що хтось хоче чути службу українською, а хтось – старослов’янською мовою.

Кореспонденти ERVE.UA, які відслідковують розвиток подій у селі Птича, так і не бачать наразі бодай якогось шансу на вирішення протистояння. Але не бачити – не означає, що вирішення не може статись уже завтра.

У соцмережах уже відверто пишуть: у Птичі Бога нема, раз там така «війна» за церкву. В мережі також з’являється суперечлива інформація про події у мальовничому селі: то «Правий сектор» з автоматами, то залякування людей, то почаївські тітушки. Дещо підтверджується, дещо ж – відверті вигадки і маячня.

Але незмінною поки що залишаються позиції в єпархіях. На жаль чи на щастя – відповідь на це питання кожен дає для себе сам.

– Позиція єпархії незмінна: ми відстоюємо свої права. Дійсно, від владики Варфоломія було направлено звернення до Президента, щоб він звернув увагу на міжконфесійне протистояння у Птичі. Маємо надію, що нас там почують. Сьогодні порушуються права наші не тільки як віруючих, а й як громадян України. Це призводить не тільки до протистояння словесного, а й переросло у відкриту агресію до наших людей. Ні до чого доброго це не призведе, – прокоментував секретар Рівненської єпархії УПЦ Віталій Герлінський.

В свою чергу архієпископ Рівненський і Острозький УПЦ КП Іларіон кореспонденту ERVE.UA навів кілька прикладів в Україні, де УПЦ та УПЦ КП служать по черзі. Назвав також він у цьому переліку і село Бокійма, що на Млинівщині. Що ж до ситуації в Птичі, то архієпископ вірить в єдине швидке вирішення цього конфлікту.

– Зважаючи на всі останні дії і багато провокацій, які, як тепер зрозуміло, були зроблені спрямовано або представниками, або прихильниками московського патріархату, то я сьогодні невільно переконуюсь в тому, що не так московському патріархату, а, мабуть, набагато вищим силам і зовсім не проукраїнським потрібен не сам храм у селі Птича, а потрібен надзвичайно гострий релігійний конфлікт. Тому я готовий іти на будь-які поступки і ми готові піти на безпрецедентний крок, зважаючи на те, що прихильників УПЦ КП в Птичі більше 90%, ми готові іти з нашими братами з московського патріархату на почергове богослужіння. Це б остаточно вирішило конфлікт до часу, коли ми поставимо всі крапки в юридичній площині. І хочеться вірити, що скоро в Україні буде єдина церква, – прокоментував архієпископ Іларіон.

По «птицькому питанню» 21 грудня у Рівненській ОДА навіть збиралась Рада оборони області. Цей захід пройшов без участі преси, однак відомо, що точок дотику представники конфесій там не знайшли. Єдиним «тверезим» підсумком стало обмеження вірян у доступі до церкви.

– Адміністрація не може диктувати тій чи іншій стороні, кому має належати храм, бо нам це не дозволяє законодавство. Якщо священики не можуть вирішити це на рівні області – нехай збираються на вищому рівні. Поки що правоохоронці блокуватимуть роботу будівлі, яка несе загрозу, не пускатимуть в церкву ні тих, ні інших, поки не буде знято напруження у цьому конфлікті, – прокоментував керівник прес-служби РОДА Сергій Мініч.

птича поліція

Наразі поліція чергує в Птичі почергово і цілодобово. За деякою інформацією, там можуть перебувати до двох сотень силовиків.

(35)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.