Митець презентував виставку неординарних картин (фото)

Художник привіз у Дубно близько 30 картин на міфологічну тематику
Презентація художньої виставки «Зоряний світ» Валерія Войтовича відбулася 11 січня в Дубенському замку. Автор привіз у Дубно понад 30 картин переважно на міфологічну тематику, оскільки ця тема йому близька, а пам’ять про наших предків та їхні звичаї є важливою частиною надбання українців та національної культури. Окрім картин, на цю ж тему автор пише й книги, які теж дубенчани могли побачити у Палаці князів Любомирських.

«Місце, де ми знаходимось, тісно пов’язане з міфами та легендами, але безумовно, що такої оригінальної виставки у нас в стінах ще не було. Я пишаюся тим, що ми заочно знайомі з автором і що він почав серію своїх виставкових робіт в цьому році саме з Державного історико-культурного заповідника», – зазначив директор Замку Леонід Кічатий.
Вірною супутницею митця під час відкриття виставки була його дружина – Наталія Войтович.

«Я щаслива, що живу з такою талановитою людиною і спостерігаю весь цей процес. Розуміти картини мого чоловіка не завжди вдається, оскільки є багато чого незрозумілого. Процес створення картин дуже довготривалий і ці роботи – це досить довгий шлях. Коли Валерій працює над картиною, я кажу йому, що мені подобається, а що – ні. Я маю свою думку сказати, він сперечається, але пізніше я бачу, що він все-таки прислухається», – зазначила дружина митця.

Також жінка розповіла, що художника важко змусити відпочити – він працює навіть на свята. А ще пояснила, що особливих коштів заробити на творчості чоловіка не вдається, оскільки він не ставить для себе пріоритетом матеріальні цінності.

Привітати колегу в Дубні прийшли і місцеві письменники, зокрема Микола Пшеничний та Микола Тимчак, який назвав митця «автором з добрими руками». Колеги вітали Валерія Войтовича з прекрасною виставкою, дякували, що він не забуває про наше місто та розповідали про художника, товариські з ним відносини. Приїхав привітати автора його земляк Олег Кравець, який родом з Дубна.

На картинах Валерія Войтовича можна чітко простежити контраст світла і пітьми, яскравих жовтогарячих тонів та похмурих. Картини розповідають історичні та міфічні історії, а в деяких простежується й дещо відвертий зміст. Декілька представлених робіт досить масштабні та наповнені дрібними деталями. Виставка художника покликана закликати людей пам’ятати своїх предків.

«Сьогодні Рівненська обласна державна бібліотека робить електронну колекцію моїх робіт, працює над цим вже рік і не може до кінця створити. В мене особливо графічних робіт, якщо брати до уваги як олійні, так і акварельні, то, мабуть, близько тисячі, а можливо й більше. Я поєдную створення картин з написанням книг – коли мені набридає малювати, я починаю писати, а коли набридає писати – малюю. Я не роблю ці роботи з натури. Я хочу зрозуміти хто я є і те, що в мене в голові виникає ідея така, яку ніхто не втілював в життя – вона постійно в мене в думках. Коли ця ідея виникає – я вражений звідки вона береться. Картина «Христос Паганіні» мені приснилася. Її згодом придбав у мене один бізнесмен, після чого я вирішив взагалі не продавати картини. Це мої діти, я не просто змалював природу – я їх народжую. Я не міг без картини, яку продав, тому намалював її знову», – поділився художник.

Після закінчення урочистого відкриття виставки у Дубні, присутні привітали один одного з Різдвяними святами спільною колядкою. Охочі ще матимуть можливість помилуватися картинами талановитого митця Валерія Войтовича, оскільки виставка діятиме до лютого.





(189)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.