Міг бути без свідомості, але не здався

Дубенчанин переміг азербайджанця, попри менші вагу і вік
Боротись до останнього – не в переносному, а в прямому значенні ці слова стали ключовими для молодого Юрія Климчука. З 8 років хлопець займається боротьбою, а з 19 – ММА (бої без правил). Дубенчанин повернувся з міжнародних змагань, де став чемпіоном світу з греплінгу (боротьба). У тривалій сутичці спортсмен не здався, а боровся всіма силами до останнього. Завдяки чому виборов перемогу в мешканця Азербайджану. Про свою перемогу, запеклу боротьбу Юрій поділився з журналісткою Інформаційного порталу м. Дубно.
– Змагання в Харкові були з 9 по 13 грудня. Я їздив зі своїми тренерами Миколою Баблюком, Богданом Романовичем і Степаном Ілюсем. Приїхали, зважився, заважив 59 кг, але виступав у категорії 61 кг. Тобто я по вазі був менший за них. Боровся я по греплінгу (боротьба на підкорення, основною метою якої є примусити суперника здатися – прим. ред.).
Розкажи, будь ласка, про основний поєдинок.
– Найважча сутичка була у фіналі, в якій боровся з азербайджанцем. Він був важчим за мене на кілька кілограм, виглядав більше. Ми відборолись 5 хвилин – рівно, ніхто не отримав жодного бала. Тоді суддя дав ще одну хвилину, хоча такого немає у правилах, щоб визначити, хто виграє. Знову ніхто не взяв оцінки. Вже 7 хвилину визначили копійкою – підкинули, що випаде орел чи решка. Той, хто виграє робить задушливий прийом, а суперник має потриматись хвилину – або здається, або виривається. Головний суддя кидає жереб і виграє азербайджанець. Він має хвилину, щоб мене задушити. Я міг або здатись, або протриматись у захваті. Але терпів і витерпів. Була рівна боротьба, ніхто ще по таких правилах не боровся, та не могли визначати переможця.
– А не хотів зразу здатися?
– А як здатися? Чемпіонат світу з Козацького двобою і здатися азербайджанцю – ні. Я б краще відключився, був би без свідомості, але не постукав би.
Тобто небезпека того, що ти міг би бути без свідомості була?
– Везіння було на його стороні, тому що йому випав задушливий прийом. Суддя дає старт і його справа задушити мене, щоб я здався, моя справа – захищатись, терпіти.
– Суперник був більший вагою, а по віку?
– Теж був старший. До того ж призер Європи з вільної боротьби, тобто неслабий спортсмен.

Ані старший і важчий суперник, ані виснаження не змогли подолати молодого дубенчанина. Напередодні міжнародних змагань (7 грудня) спортсмен бився в Рівному, де також переміг. Відразу після чого поїхав у Харків, при чому з травмованою ногою, а тому тут боровся, а не бився. Ногу спортсмен поранив на чемпіонаті Європи в Польщі, лікував, але за 2 тижні підготовки до бою це нічого не дало.

Вітаємо спортсмена з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

(814)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.