Хто зможе проголосувати вдома

вибори_кандидатиХто не може за станом здоров’я голосувати на дільниці, зможе проголосувати вдома

Під час виборів, які відбудуться 25 жовтня, обиратимуть своїх представників в органи місцевого самоврядування не лише виборці, котрі прийдуть голосувати на виборчі дільниці. Як і в попередні роки, участь у голосуванні братимуть і ті виборці, які за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватися. Тому вони матимуть змогу проголосувати за місцем свого перебування («на дому»).

Тож про те, як зможуть проголосувати такі виборці, розповідає керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов:

«Таких виборців можна розділити на дві групи:

1) виборці, навпроти імені яких у відповідній графі списку виборців є абревіатура «НСП». Її наявність вказує, що виборець буде голосувати за місцем свого перебування (вдома), якщо до 12:00 дня останньої суботи перед днем голосування він не повідомить свою дільничну виборчу комісію про бажання прийти і голосувати на виборчій дільниці;

2) виборці, навпроти імені яких у відповідній графі списку виборців відсутня абревіатура «НСП», але які за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватися. Ці виборці, за бажанням, можуть голосувати не на виборчій дільниці, а за місцем перебування в себе вдома. Однак для цього вони повинні не пізніш як до 20:00 дня останньої п’ятниці перед днем голосування подати до дільничної виборчої комісії заяву з проханням забезпечити їм можливість проголосувати за місцем проживання, а також додати до заяви довідку медичної установи про стан їх здоров’я.

Варто зазначити, що таку довідку згідно з офіційною позицією Міністерства охорони здоров’я України може видати не лише лікар у міській чи районній лікарні, а й фельдшер у селі. Зокрема, в роз’ясненні МОЗ вказується, що довідкою, про яку згадується в Законі України «Про місцеві вибори», вважається листок непрацездатності або власне довідка, яка видається в амбулаторно-поліклінічних закладах лікуючим лікарем (фельдшером). Право видачі таких документів мають лікуючі лікарі державних та комунальних закладів охорони здоров’я, лікуючі лікарі стаціонарно-ортопедичних установ системи Міністерства соціальної політики України, лікуючі лікарі туберкульозних санаторіїв, фельдшери в місцевостях, де відсутній лікар, а також на плаваючих суднах.

Отже, якщо Ви хочете взяти участь у голосуванні 25 жовтня під час місцевих виборів, але не можете самостійно пересуватися і щодо цього в списку виборців відсутня відповідна відмітка, то Ви ще маєте час звернутися до лікаря й отримати необхідну медичну довідку та подати її до дільничної виборчої комісії разом з відповідною заявою щодо забезпечення можливості проголосувати за місцем перебування.

Якщо ж навпаки, Ви хочете проголосувати на дільниці, але через наявну відмітку в списку виборців Вам щоразу приносять бюлетені для голосування додому, то також ще маєте час, аби звернутися до ДВК і попросити не включати Вас до витягу зі списку виборців. Оскільки маєте намір прибути безпосередньо на дільницю і проголосувати там».

Нагадаємо, що попередній список виборців та іменні запрошення дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці мають надійти не пізніш як до 11 жовтня включно.

Надання попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці для загального ознайомлення в приміщенні ДВК відбувається наступного дня після отримання попереднього списку виборців. Тобто, якщо 11 жовтня такий список переданий на дільницю, то вже з 12 жовтня з ним можуть ознайомлюватися виборці.

За матеріалами: takeinfo.net

(25)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.