Дванадцята сесія Дубенської міської ради

Що вирішували та через що сперечались депутати Дубенської міської ради на дванадцятій сесії
24 червня депутати Дубенської міської ради зібрались у залі засідань на чергову дванадцяту сесію. Розпочали засідання із складання присяги міським обранцем Андрієм Хижняком, який нещодавно повернувся із зони бойових дій на Сході України. А також хвилиною мовчання вшанували юну дубенчанку, ученицю СЗОШ № 5, Олександру Палій, що померла напередодні.

Депутатські запити та звернення
Після привітань з нагоди дня народження депутатів Олександра Герасименка та Юрія Момотюка перейшли до депутатських запитів та звернень, за які в цілому проголосували «за». Запит міського обранця Вадима Опалака стосувався благоустрою асфальтного покриття на вул. Набережна та Шашкевича, а Віталія Никитюка – дорожнього покриття на вул. Леонтовича. Їхній колега Андрій Пащук просив переглянути графік маршрутних таксі у місті. Від фракції ВО «Свобода» було звернення щодо увіковічення пам’яті героїв Небесної Сотні із влаштуванням стели у Дубні. Як варіант, вони пропонують її розмістити ліворуч від магазину «Фокстрот». Аби дубенчани могли впливати на рішення ради, депутат Микола Стрільчук пропонував включити на розгляд постійних комісій «Положення про громадські слухання та ініціативи». Із усним зверненням про допомогу до обранців та присутніх звернувся секретар міської ради Віктор Недашковський. Він повідомив, що 29 червня – День народження важкопораненого бійця-земляка Романа Кубишкіна, а тому делегація разом із мамою Героя поїдуть вітати і дубенчани можуть передати подарунки або допомогти фінансово. В результаті вирішили, що авто для поїздки надасть міський голова, а очолить делегацію секретар міської ради.
Виступаючі
Тоді ж слово надали громадському активісту Павлу Ульяновському, який виступив за збереження історичних пам’яток та припинення їхньої руйнації у Дубні. Дубенчанин вважає за необхідне якнайшвидше звернутись до в.о. голови обласної ради Миколи Драганчука, так як Луцька брама, синагога, Будинок дітей та молоді перебувають у власності області.
«Ви самі маєте тиснути на обласну раду, тому що це їхня власність, а це – наше місто», – сказав міським обранцям Павло Ульяновський.
Ініціативу активіста міські обранці підтримали, щоправда без затвердження тексту звернення.
Також у роботі сесії взяв участь народний депутат Олександр Дехтярчук, який запропонував депутатам вдосконалити «Стратегію розвитку Дубна», а також розповів, що у Верховній раді готують звернення щодо засудженого дубенчанина Володимира Панкевича. Щодо встановлення пам’ятника Степану Бандері у Дубні, Олександр Володимирович повідомив, що гроші з міського бюджету на нього витрачатись не будуть і що готовий надати особистий внесок. Всього на пам’ятник планують витрати 50000 гривень.

Хто – за, хто – проти

Коли ж перейшли до розгляду питань порядку денного, то першим у ньому, після депутатських запитів, було звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням посприяти перевірці об’єктивності розслідування справи засудженого Володимира Панкевича. Цього разу міські обранці підтримали його, але з доповненнями згідно рекомендацій постійних комісій.

Позитивно проголосували депутати щодо плану роботи Дубенської міської ради на ІІ півріччя 2016 року, а також затвердили програму встановлення системи відеоспостереження у Дубні. Проте не завжди міські обранці голосували одноголосно та не завжди питання розглядались без суперечок. Так, при розгляді змін до «Програми заходів з відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед м. Дубно на 2016-2017 роки», Микола Стрільчук зазначив, що грамоти та подяки можна вручати без фоторамок, тим самим зекономити кошти, а також не погодився із змінами до «Програми матеріально-технічного забезпечення сесійної та депутатської діяльності на 2016 рік».

Погодились депутати передати з балансу фінансового управління Дубенської міської ради необоротні матеріальні активи Дубенському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управлінню житлово- комунального господарства та Територіальному центру соціального обслуговування. А також підтримали міські обранці вступ Дубенської міської ради до Добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування – Асоціації «Енергоефективні міста України». Кошти на надання матеріальної допомоги виділять всім, крім Крижа В.М., так як був неповний пакет необхідних документів (відсутня довідка). Крім цього, не дали згоди депутати на передачу житлового будинку №80 на вул. Морозенка з балансу КП ЦЖЕО «Житловик» на баланс об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗЛАГОДА ДУБНО», тому що жителі заборгували більше 70000 гривень.

Без суперечок не обійшлось

Коли ж перейшли до розгляду питання про Програму розвитку вищої освіти м. Дубно на 2016-2018 роки, то у залі почались суперечки. Багато місцевих обранців почали висловлювати свої думки та пропозиції щодо того чи варто фінансувати філію університету «Україна» у Дубні, якщо так, то як це робити або ж якщо ні, то чи не «поховають» її. Хтось із колег пропонував перенести це питання на липневу сесію, хтось – зменшити кількість студентів, яким міська рада платитиме стипендію – в результаті 16 проголосували «за» програму, але всі деталі пропишуть в договорі з університетом. Також не обійшлось без сперечань щодо затвердження регіонального замовлення на підготовку робітничих професій, спеціальностей та спеціалізацій державного навчального закладу «Дубенське вище художнє професійно-технічне училище. Так, наприклад, Яків Вагілевич пропонував зменшити кількість учнів цього закладу, але колеги не погодились.

Особливо у залі було гаряче, коли почали розглядати питання про перейменування вулиці Пушкіна на вулицю Андрея Шептицького. Хоча й виконком погодив таке перейменування, але думки депутатів розійшлися та й не всі постійні комісії погодились на це. Так само перед присутніми виступали жителі цієї вулиці, які проти такого перейменування та члени громадської організації і дубенчани, які за. Як повідомив міський голова, громадські організації, релігійні установи, діаспора просять перейменувати цю вулицю, але із 50 жителів лише 2 підтримують таке рішення. Після цього у залі виник балаган між представниками громадськості, що заважав депутатам голосувати, але все ж таки вирішили довивчати перейменування вулиці Пушкіна. Так само й перенесли питання про збільшення розміру та внесення змін до статутного капіталу комунального підприємства «Зелене господарство». Тоді ж депутати розглянули ще понад 70 земельних питань.

(15)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.