Дубенчанам на замітку: Як оподатковується нерухомість

податокЩо треба знати дубенчанам про новації в оподаткуванні нерухомості
До Дубенської ОДПІ надходить багато запитань щодо нововведень в оподаткуванні нерухомості, які діють із 1 січня 2016 року.
Нагадаємо, 24 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон №909, яким внесено зміни в частині податку на нерухоме майно.
Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова, в тому числі й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби тощо).
Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об’єктів: із будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаража та сараю – за ставкою для нежитлової. База оподаткування не змінилась – це загальна площа об’єкта нерухомості, в тому числі його часток.
Пільги для невеликих за площею квартир і будинків залишаються – власники квартир до 60 і будинків до 120 кв. м (або будинків і квартир загальною площею 180 кв. м) не сплачуватимуть податок. Оподатковуватимуться тільки площі понад установлений ліміт.
Наприклад, якщо людина є власником квартири загальною площею 75 кв. м, то вона сплачуватиме податок лише за 15 кв. м. Проте якщо квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, отже, сплачувати податок не потрібно.
Сільські, селищні, міські та ради об’єднаних територіальних громад на відповідній території мають право встановлювати пільгу з цього податку. Водночас при її наданні для фізичних осіб повинен враховуватись їх майновий стан та рівень доходів.
Гранична ставка податку збільшується з двох до трьох відсотків мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості (2016 року – 41,34 грн за 1 кв. м). Розмір податку (від 0 до 3%) встановлювається місцевою радою.
Визначено додаткову ставку податку в розмірі 25 тис. грн на рік для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м. Тобто фактично такі об’єкти оподатковуватимуться відсотковою (до 3%) та фіксованою (25 тис. грн) ставками. Приміром, якщо власник має квартиру площею 320 кв. м, на рік він повинен сплатити податок, розрахований таким чином: 320 кв. м мінус 60 кв. м (пільга) помножити на ставку податку, затверджену місцевою радою за 1 кв. м, плюс 25 тис. грн.
Порядок нарахування та строки сплати податку не змінились.
Увага! Фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015-й (за ставками та з пільгами, які діяли 2015-го) на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилатимуться контролюючими органами до 1 липня 2016 року. За новими ставками, які почали діяти з 2016-го, податок сплачуватиметься фізичними особами починаючи з 2017 року. Юридичні особи вже цього року сплачують податок за новими ставками,  які діють з 2016-го.
Термін сплати податку:
фізичним особам – раз на рік (до 28 серпня 2016 року);

юридичним особам – щокварталу (до 30 квітня, 30 липня, 30 жовтня 2016 року, 30 січня 2017-го).

 

Дубенська ОДПІ

(20)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.