Додаткові конструкції на тротуарах заважають дубенчанам

У міській раді не називають суму, яку платять підприємці за встановлення конструкцій на землях запасу міста
Спорудження в Дубні додаткових конструкцій біля закладів харчування, магазинів, житлових будинків неодноразово обговорювали містяни в соцмережах. Згідно з опублікованими записами перехожим ці конструкції заважають пересуватися, а місцеві активісти шукають законні підстави для встановлення таких споруд.
Нещодавно місцеві спільноти у facebook сколихнули фото початку будівництва додаткових конструкцій на вул. Мирогощанська біля будинку № 1. Дубенчани назвали ці споруди «хлівами», а уважні вказували на порушення правил їх встановлення, зокрема, на наявність фундаменту. На це в міській раді відреагували та під час спільної наради з підприємцями 21 жовтня зобов’язали виконувати будівництво відповідно до документації.
Оскільки це будівництво викликало в суспільстві такий резонанс, ми теж сформували інформаційний запит щодо виконуваних робіт. Принагідно поцікавилися й деталями щодо встановлення додаткових конструкцій поблизу зупинок на вул. Д. Галицького (New York Street Pizza Dubno) та вул. Сурмичі (Spirit), на які теж скаржаться перехожі.

У запиті ми просили відповісти на такі запитання:

  1. Чи здійснюють користувачі оплату за використання земельних ділянок міста у власних цілях, яка сума плати в місяць;
  2. Який термін користувачі мають право використовувати земельну ділянку;
  3. Копії дозвільних документів на розміщення додаткових конструкцій.

Тож згідно з відповіддю на запит, рішенням виконкому підприємцю погодили розміщення об’єкта сезонної дрібнороздрібної торгівлі готовою продукцією ресторану New York Street Pizza Dubno в мікрорайоні «Дитячий» до 1 листопада 2019 року.

(фото зроблене 6 листопада)
Хоча документ підтверджує, що ділянки, на яких розміщені додаткові споруди, перебувають у землях запасу комунальної власності м. Дубно, відповідь щодо плати за їхню оренду нам не надали:
«Відповідно до Податкового кодексу та постанови КМУ від 16 лютого 2011 року № 106 нарахування плати за земельні ділянки і контроль за надходженням коштів орендної плати здійснюється органами Державної податкової служби України, тому для отримання зазначеної інформації необхідно звертатися в органи ДФС».
Щодо конструкцій на Базарчику (Spirit) поблизу зупинки – зрозуміти щось, на жаль, не вдалося, адже згадали цю адресу лише раз, вказуючи на перебування земельної ділянки в комунальній власності міста.

Також щодо цього питання поспілкувалися з проектантами, які зазначили, що збудовані конструкції знаходяться в межах червоних ліній (меж, які відокремлюють приватні землеволодіння від інших територій).
Тож висновок зробити важко, адже отримати конкретну розгорнуту відповідь на запит так і не вдалося. Хоча, на думку журналістів, якщо ці конструкції заважають дубенчанам, влада повинна давати обґрунтування таких дозволів на їх розміщення і доводити, що це приносить місту користь.

(271)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.