Депутати ухвалили мовний закон

Чинний Президент планує підписати цей закон до завершення своєї каденції
Сьогодні, 25 квітня, під Верховною Радою відбувався мітинг. Небайдужі українці чекали ухвалення законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «За» закон проголосували 278 депутатів, проти – 38, 7 – утримались.
Ухвалений сьогодні Закон змінює мовну політику і умови її реалізації. Відтепер спілкуватися українською повинні в державному секторі, публічному просторі та у сфері обслуговування. Також мають маркуватися продукти, товари і надаватися послуги.
Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.
Водночас закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин, заявляють його співавтори в уряді та парламенті.

Вільно володіти українською мовою мають топ-чиновники, народні депутати України, члени уряду, селищні та міські голови, депутати місцевих рад. Також – офіцери, які підписали контракт із ЗСУ, працівники органів правопорядку, судді, адвокати, нотаріуси, працівники служб, які надають комунальні послуги.
Українською мовою зобов’язані вільно володіти медпрацівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я. Українська мова має стати мовою проведення робочих зустрічей, засідань, робочого спілкування в українських органах державної влади, в комунальних підприємствах та установах.
Президент України Петро Порошенко заявив, що сподівається підписати цей закон ще до завершення своєї каденції.
«Підпишу закон, щойно він надійде мені на підпис. Зауважте, що ухвалення закону ми свідомо винесли за рамки виборчої кампанії, бо насправді він не про вибори. Він про мову», – зазначив Гарант на своїй сторінці у Facebook.

(62)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.