Чиновники обманули дітей танцювального ансамблю

У Дубні конфуз: дитячий танцювальний ансамбль залишився розчарованим. Виготовили біометричні паспорти, але в Чехію – не поїдуть. Бо начальник управління освіти не так зрозумів
Батьки вихованців народного ансамблю танцю «Україночка» (при будинку дітей та молоді) розчаровані та в розпачі. З своїми переживаннями прийшли до міськради, щоб розібратися з міським головою.
Привело їх до очільника міста несподіване розчарування: їхні діти готувалися до поїздки в Чехію ціле літо, навіть не поїхали ніде на відпочинок, але, як з’ясувалося, вихованці ансамблю за кордон не поїдуть. Батьки разом з керівником прибули на Замкову, щоб зустрітися з міським головою та розібратися. Запросили і кореспондента Інформаційного порталу м. Дубно.
Керівник ансамблю Любов Суліма розповіла:
«В травні місяці начальник управління освіти Вадим Нетреба запитав мене, як керівника ансамблю, чи не проти ми поїхати на міжнародний фольклорний фестиваль до Чехії (м. Прага). Звичайно ж, ми з радістю погодилися. Тим паче, що ні на дорогу, ні на пошиття костюмів нам би не довелося витрачатися, так як начальник управління освіти пообіцяв, що все профінансують. Ми готувалися ціле літо. Склали творчу програму з декількох танців, замовили костюми. Батьки виготовили дітям, як належить, біометричні паспорти, витратили кошти. Але раптом, за два тижні до запланованої поїдки, ми дізнаємося від голови Дубенського чеського товариства «Стромовка» Антоніни Пономаренко, що наш ансамбль нікуди не поїде, бо не має запрошення, а дали його іншим учасникам».

Батьки дітей теж висловили обурення. Адже їхні діти, витративши на підготовку до фольклорного фестивалю літо, залишаться розчаровані і ні з чим. Бо ж ще й на додачу колектив відмовився від участі у фестивалях в Туреччини та Греції (дати з фестивалем у Празі – співпали). Як стало зрозуміло, діти мали можливість і пропозиції бути учасниками двох інших фестивалів за кордоном, але зробили вибір на користь поїздки до Чехії з економічних міркувань. Наприклад, до Туреччини діти могли б поїхати зі знижкою у 50% від вартості, яку вони в якості призу вибороли за гран-прі на  всеукраїнському дитячому фестивалі у Києві.
Тому за роз’ясненнями та щоб вплинути на рішення, батьки разом з керівником ансамблю прийшли до голови міста Василя Антонюка. Бо ж у них виникли підозри: а раптом якийсь інший дубенський колектив делегують до Чехії? А як же витрачені зусилля, кошти на документи? Дорослі вирішили відстояти право дітей на поїздку.
Зустрівшись з головою міста Василем Антонюком та його заступником з гуманітарної політики Василем Скринчуком під будівлею міськради, почули таке роз’яснення.
«Та я не знаю звідкіля ви взяли, що ми не їдемо. Я знаю, що має їхати «Україночка» до Чехії на Міжнародний фольклорний фестиваль у Празі. І я маю їхати з вами. Навіть гроші з бюджету міста виділили під цю програму. Ви ж танці підготували? Костюми пошили? В понеділок приїде Вадим Нетреба з Чехії і ми розберемося» – сказав Василь Антонюк.
Міський голова ніби й заспокоїв батьків і обнадіяв, що може Вадим Нетреба особисто привезе з Чехії запрошення для «Україночки» на фестиваль. Але ясність в цю всю ситуацію внесла голова чеського товариства «Стромовка» Антоніна Пономаренко, коментуючи телефоном для кореспондента Інформаційного порталу м. Дубно. Вона пояснила, що вся проблема в тому, що запрошення для дубенського товариства в цьому році не надіслали.  Надіслали в Житомир та ще в одне місто на Півдні України. В організаторів цьогоріч мало коштів, то ж покликали не всіх. Хоча від початку  передбачалася участь дубенчан. Навіть гроші організатори наперед вислали для «Стромовки».
Пані Антоніна подивувалася, чому взагалі ансамбль «Україночка» готувався до поїздки на цей фестиваль. Бо ж організатори на фестиваль запрошували від початку дітей-членів товариства «Стромовка», які мають чеське коріння, а не цілий ансамбль «Україночка» (хоча декілька дітей зі «Стромовки» є вихованцями «Україночки»). Чому так вирішив начальник управління – голові товариства чехів у Дубні не зрозуміло. Вона наголосила на тому, що гроші на дорогу організатори фестивалю вислали для дітей з товариства з-закордону і запрошували виключно дітей з товариства «Стромовка». А тепер, оскільки запорошення немає, голова Дубенського чеського товариства поверне наперед перераховані гроші за дорогу назад у Консульство (такий порядок).
Чому начальник управління освіти Дубенської міської ради запросив цілий колектив народного ансамблю танцю «Україночка» Дубенського БДМ до Чехії? – так і не зрозуміло. Антоніна Пономаренко висловила думку, що, можливо, начальник управління сподівався, як і вона, що з Чехії надішлють запрошення.
Стало зрозуміло одне, що діти з «Україночки» 28 вересня, скоріш за все, не вирушать в омріяну подорож до Чехії через непорозуміння та недомовленості між дорослими. І дарма відмовилися від участі в інших закордонних фестивалях. Але в красивих костюмах та з чудовою програмою, яку підготували для празьких поціновувачів фольклору, ще обов’язково затанцюють і не раз. Тим паче, що в цих юних танцюристів це виходить якнайкраще. Не дарма ж підкорили столицю і вибороли там гран-прі.

 

(1313)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.