БІБЛІОТЕКАРІ ПОДОРОЖУЮТЬ РІДНИМ КРАЄМ: ВАРКОВИЧІ

Сьогодні в країні формується розуміння сільського зеленого туризму як специфічної форми відпочинку на селі з широкою можливістю використання природного, матеріального і культурного потенціалу регіону
Не останню роль у даному процесі відіграють бібліотеки, і на Дубенщині уже є  певні здобутки. Саме тому і відправилися дубенські бібліотекарі – працівники центральної районної та районної дитячої бібліотек – у подорож. Базою обрали бібліотеку с. Варковичі – село з багатою історією, що сягає глибини віків.

До бібліотекарів приєдналися працівники будинку культури с. Варковичі. В ролі гіда виступила завідуюча бібліотекою Валентина Пшенична, допомагала їй бібліотекар Алла Яловицька. Слід зауважити, що працівники книгозбірні уже мають чималий досвід у проведенні екскурсій, оскільки при бібліотеці багато років діє народознавча музейна кімната, куди приходить чимало відвідувачів.
Розпочалась екскурсія з місцевих водойм – ставу та річки Стубла, де присутні помилувались краєвидами та відвідали культові споруди: храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці і храм на честь святителя Луки. Надзвичайно захоплюючою була розповідь про костел бернардинів, зведений у 1729 році, про його історію аж до сьогоднішнього дня, про легенди, пов’язані з ним, цікаві знахідки. Зупинялись екскурсанти і біля пам’ятника воякам УПА, що поблизу будинку культури, помилувались новоствореним дитячим майданчиком, поряд з яким знаходиться також пам’ятник загиблим у Великій Вітчизняній війні. На обох пам’ятниках викарбувано імена загиблих односельчан. У центрі села знаходиться будівля каси Стефчика, що діяла в міжвоєнний період минулого століття. Відвідали екскурсанти могилу матері класика польської літератури Антонія Мальчевського Констанції Блещинської, пам’ятний знак, присвячений Т.Г.Шевченку, який, подорожуючи, проходив через Варковичі. Дорогою від старого єврейського кладовища до пам’ятника на місці розстрілу євреїв екскурсанти мали можливість назбирати лікарських трав, якими багаті варковицькі луки та ліси. Завершилась подорож відвідинами городища Х-ХІ ст., звідки відкривається чудовий краєвид на село.

Познайомились гості також з власником так званої «сільської маршрутки» Ярославом Матвійчуком, який з власної ініціативи гужовим транспортом підвозить до школи дітей, що живуть у віддалених кінцях села, та зробили фото на пам’ять.
На закінчення дійства до екскурсантів приєднались сільський голова Алла Демянович та землевпорядник Галина Пилипчук.
За матеріалами: Юлія Кирильчук, зав. відділом організаційно – методичної роботи Дубенської ЦРБ

(258)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.