Звідки в заступника понад пів мільйона гривень
Як заступник голови райради за понад 3 роки на посаді зміг придбати квартиру
Андрій Бронський з грудня 2015 року перебуває на посаді заступника голови Дубенської районної ради. До цього часу посадовець особливо не відзначався, окрім того, що саме він підписав розпорядження про звільнення з посади головного лікаря Дубенської центральної районної лікарні Віталія Табачука. Пізніше спільно з Олександром Козаком пояснював своє рішення. Однак, після мирного протесту медиків 9 серпня під приміщенням районної адміністрації і ради виникли питання щодо майнового забезпечення чиновників. Зазначимо, що власником медзакладу є районна рада. У той час коли працівники лікарні не отримують заробітної плати, голові та його заступнику робота оплачувалась. Більше того, в травні цьогоріч Андрій Борисович придбав квартиру. Оселя знаходиться у Дубні, її площа – 77,6 м2. Згідно з декларацією, яку зобов’язані подавати чиновники відразу після купівлі, обійшлась квартира посадовцю у 650660 гривень (приблизно 26 тис. доларів США). А гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочином склали 325330.
Звідки ж у 30-річного заступника така сума грошей? У декларації за 2018 рік у власності Андрія Бронського з нерухомого майна перебувало 17% житлового будинку на Івано-Франківщині. А також посадовець користувався квартирою у Дубні, площа якої 48 м2. Загальний дохід декларанта з дружиною Вікторією торік, включаючи проценти, становив 381456 гривень. З них заступник заробив трохи більше 337 тисяч на роботі в райраді. У 2017 році посадовець мав 2100 доларів готівки, а в 2018 – на понад 6,5 тис більше, тобто 8650 доларів. Але попри готівку в чиновника у 2017 році задекларований кредит у 41 тисячу, а в дружини – 15 тисяч. У 2018 році суми кредитів з 1.01.2016 зросли до 95 тисяч та 20 тисяч відповідно. У 2017 році заступник заробив понад 272 тисячі, а за перший рік на посаді – майже 100 тисяч. З 2013 року чиновник має Citroen Berlingo 2007 року випуску.
Навіть якщо припустити, що Андрій Борисович не жив на свою зарплату, а відкладав її протягом року і додав валютну готівку – цих коштів недостатньо для придбання квартири. Але ж треба утримувати сім’ю, задовольняти мінімальні потреби. Як же ж це пояснить посадовець – журналістка Інформаційного порталу м. Дубно запитала в Андрія Бронського.
– У декларації є записано те, що квартира взята в кредит.
– У декларації є сума і дата набуття права.
– І є ще договір цивільно-правовий на 325 тисяч, по-моєму, я точно не пам’ятаю. Це банківські гроші, які я взяв на 20 років.
– Тобто Ви взяли кредит в банку?
– Я взяв іпотеку, грубо кажучи. Не можна назвати це іпотекою, але наші банки для молоді дають не сильно вигідні умови. Іншого виходу не було, житло треба для сім’ї. Безпосередньо були гроші мої, по деклараціях видно, що в мене були заощадження, теща помогла з батьком і все.
– Загальна вартість квартири в декларації вказана 650 тисяч гривень…
– Правильно.
– Це приблизно 26 тисяч доларів, вірно?
– Якщо чесніше сказати – 20 тисяч євро.
І щодо вказаних грошових зобов’язань у деклараціях Андрій Бронський уточнює, що це кредитні карточки, а тому й щороку змінюється розмір.
(517)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію