Жителі міста і району не мають страждати від особистих міжусобиць чиновників

Громадські ради Дубенщини просять владу прислухатись до них
Про це йшлось під час спільного засідання громадських рад при Дубенській райдержадміністрації та виконавчому комітеті Дубенської міської ради 9 лютого. Цього дня розглядали питання медицини Дубенщини, зокрема становище райлікарні, та відновлення роботи і перспективи розвитку цукрового заводу.
На засіданні, окрім членів рад були присутні голови та заступники Дубенської РДА і райради, представники ЗМІ. Від міської ради та міського відділу охорони здоров’я – не було нікого і це обурювало громадські ради, мовляв ігнорують громадськість.
Спершу присутні заслухали головного лікаря Дубенської ЦРЛ Віталія Табачука. Так як чимало членів громадських рад побували на Дні відкритих дверей у медзакладі, то питань у них не було багато. Найбільше районну громадську раду дивувала позиція міської ради, яка «усунулась» від фінансової допомоги районній лікарні. Попри це та заяви, що жителів міста в ЦРЛ не лікуватимуть, головний медик закладу запевнив, що допомогу надають усім мешканцям Дубенщини без винятку.
«Хто звертається за допомогою – тим ми надаємо. Буває, що ургентну допомогу надаємо мешканцям інших районів та й областей. Живим прикладом є сьогоднішня автопригода (9 лютого у Крилові сталась смертельна ДТП), потерпілим якої ми надавали допомогу без грошей чи родичів. Мені, як депутату міської ради, прикро і жаль, що не весь депутатський корпус розуміє це і займає таку позицію. Постійно шукають причини аби не давати кошти – то перереєструвати в місто, то ще щось. Зараз хочуть взяти на баланс міста. Ми надаємо допомогу людям, не питаючи чи вони з міста, чи з району» – каже Віталій Табачук.

Дивувалась також діям міських обранців член громадської ради при Дубенській РДА Анжела Глушкова:
«Взяти останню сесію, де розглядалось питання ТЕЦ. З присутніх депутатів за запит Миколи Стрільчука не проголосувало 18 чоловік, тоді для чого депутати там сидять? Говорячи про адекватність такого депутатського корпусу – краще змовчати. Якщо вирішувати такі важливі питання, людина повинна визначитись: або так, або ні. А вони взагалі не голосують. Для чого тоді вони туди ходять, балотувались в депутати міської ради? Получається так, що вони ігнорують захист прав жителів міста Дубно, в першу чергу. Тому що відсутність фінансування тягне якісь кардинальні кроки зі сторони району. Я розумію, що лікарі не відмовлять, але й вони повинні зрозуміти».
Також пані Анжела поцікавилась ціною резектоскопа, який було придбано за кошти міського бюджету і на який особливу увагу звернув заступник міського голови Василь Скринчук під час відкритих дверей у ЦРЛ. З’ясувалось, його вартість в межах 135 тис. грн.. і сам він без іншого обладнання працювати не може.

На радикальні кроки район уже готовий. Як розповів голова Дубенської районної ради Олександр Козак, подаватимуть позов в суд на міську раду. На оплату судових зборів уже виділили кошти. Серед сільських рад, об’єднаних територіальних громад на Дубенщині місто – єдине, яке не дало коштів на медзаклад. Також голова розповів про медичну субвенцію, зазначивши, що ще рік тому пропонував на сесії депутатам звернутись до Президента, Кабміну, аби ті розподіляли субвенцію ще «на горі». З неї 60% мали б йти на ЦРЛ, решта – на лікувальні заклади міста. За словами очільника, Дубно має повернути в районний бюджет 7, 5 млн. грн.. – різницю, що лишається від коштів затрачених на надання допомоги жителям міста у ЦРЛ і коштів, які витрачають на лікування жителів району в медустановах міста.
«Якщо вони (міська рада – прим. ред..) не заключають договір і не дають кошти – їхнє право. Вони можуть заключити його з Рівним, Кременцем, Луцьком і там лікувати. А вони – не заключили його ні з ким і вважають, що ми мусимо лікувати жителів міста» – сказав Олександр Козак.
Про різницю у витратах говорила й заступник голови Дубенської райдержадміністрації Наталія Левшенюк. А ще посадовиця впевнена, що питання фінансування – особистісне:
«Депутати Дубенської міської ради звернулись, щоб ми передали назад їм центральну районну лікарню разом з фінансуванням. Підштовхуючи нас, що Ви не так керуєте чи, наприклад, збільшуєте штати, чи чисельність лікарні. Це питання, як на мене, є взагалі надумане і особистісне. В нас штати за ці роки не були збільшені, навпаки проходить скорочення. Ми не можемо скоротити кількість працівників, так щоб вона відповідала тільки жителям району. Якщо ми так зробимо, то хто тоді буде лікувати? В нас же лікується не тільки район. Ми б залюбки скоротили чисельність до 240 чоловік і проблем не виникало б. Але нам совість не дозволяє. Ми не можемо собі дозволити медицину закрити чи не пустити в лікарню міського жителя. Це просто колапс, це особисті ігри чи настрої голови, який вважає, що вторинна медицини у місті – це стоматполіклініка чи пологовий. Це ж неправильна політика. Треба реально подивитись на розрахунки, скільки затрат йде в міста, скільки в району, це ж не видумані цифри. Віддайте нам ту різницю і далі лікарня працюватиме, і не виникатиме взагалі такого питання».

«Жителі міста і району не повинні страждати від якихось особистих міжусобиць представників влади» – заявив голова громадської ради при Дубенській РДА Ігор Загребельний та запропонував звернутись до міської та районної рад. Першій ще й мали «лист щастя» за неповагу до громадськості і відсутність будь-кого з міськради на засіданні. Якщо ж до громрад не прислухаються, то вони звертатимуться до Верховної Ради.
Питання відновлення роботи цукрового заводу вирішили перенести, оскільки його треба довивчити.

(383)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.