Землі вистачить не всім?

Землі під будівництво у Дубні мало, а ділянки – значно менші
У Дубні, як вже повідомляв Інформаційний портал м. Дубно, атовці зустрічалися з представниками депутатської земельної комісії, щоб з’ясувати, коли вони таки отримають земельні ділянки під забудову. Військових цікавило – чи дійсно замість десяти сотих землі їм надаватимуть землі меншого розміру. Це атовцям не подобалось, адже в законодавстві йдеться про ділянку в розмірах 0, 10 га, яку громадяни України мають право отримати із земель державної або комунальної власності, зокрема, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд безоплатно.
Кореспонденти Інформаційного порталу м. Дубно поцікавилися у начальника управління архітектури, будівництва і земельних питань Дубенської міської ради Вадима Двигая, чи відповідає дійсності така інформація, що в Дубні громадянам під будівництво наділятимуть ділянки менші 10 соток. І чому так, адже в Законі йдеться про 0, 10 га?
З’ясувалося, що в Земельному Кодексі України цей пункт прописаний таким чином, що дозволяє надавати менші ділянки. Начальник управління зазначив, що в законодавстві написано «до десяти сотих». Перевіряємо інформацію в Земельному кодексі України. У ст. 121 прописані норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам: «для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) … в містах – не більше 0,10 гектара.
Тож, виходить, така нечіткість дозволяє чиновникам чинити на власний розсуд. Вадим Двигай пояснив, що відповідно до Проекту детального планування вільні ділянки під забудову й справді різних розмірів. Та зауважив, що колись передбачалося тільки по шість сотих землі під будівництво і цього було достатньо. Вадим Анатолійович пояснив, що таке планування здійснили у зв’язку з необхідністю економити землю. Бо ж землі не багато, а охочих – чимало. Тож тому у Дубні ділянки менші десяти сотих, щоб можна було задовільнити як найбільше заяв.
Коментуючи, Вадим Двигай зазначив, що в Рівному взагалі по п’ять сотих наділяли, бо так само дефіцит землі.
Юрист каже, що насправді законодавство дозволяє розподіляти землю для будівництва ОЖБ у розмірі менше десяти сотих. Але все ж громадяни мають право відмовитися від меншої площі землі і звернутися повторно з заявою на отримання землі для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в місті розміром не більше 10 сотих та таким чином стояти на своєму.

 

(302)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.