Замок отримав у подарунок 164 експонати

Шкільний музей з старовиними ужитковими артифактами на Дубенщині міг залишитись у закритій школі
З 1947 року не раз перебудовувалась. Та й село, у якому навчались грамоті діти, бозна-скільки перейменовували. Хіба що старожили про усе згадають.  Вони ж вам доведуть, що вперше це село згадується у літописі 1551 року.
Так чи інакше, а новітнє літочислення сільського навчального закладу почалось  1974 року, коли школярі заповнили світлі просторі класи новозбудованої  двоповерхової будівлі. Тобто, щонайменше школі у  селі Нова Пляшева,  тепер уже укрупненого Дубенського району, цьогоріч годилося б відзначити 50-літній ювілей.
Однак не судилось. Некомплектність, а відтак нерентабельність школи змусила можновладців прийняти нелегке, проте логічне рішення про її закриття. З 1 вересня діти почимчикували до найближчої сусідньої школи.
А що ж робити зі шкільним музеєм, до відкриття якого 1986 року доклали величезних зусиль педагоги, діти та їхні батьки з Нової Пляшевої та навколишніх сіл? Найбільше переймався цим питанням  Іван  Суходольський – натхненник та організатор музею, людина з 45-річним педагогічним стажем, який у свій час працював директором школи, а потім десятки років вчителював.
Щоб усі експонати, які були зібрані впродовж багатьох років і які мають безумовну історичну та етнографічну цінність, безслідно пропали, – такого сценарію Іван Олександрович не міг собі уявити навіть у кошмарному сні.
Тому й зателефонував у Державний історико-культурний заповідник м.Дубна з пропозицією прийняти на свій баланс експонати шкільного музею. Двічі  пропонувати нам такий ПОДАРУНОК у фондову колекцію не було необхідності!
І ось 164 предмети різних періодів нашої історії уже у Дубенському замку! Серед старовинних речей – вишиті рушники та скатертини, вишиванки, величезний перелік предметів сільського побуту минулих століть, артефакти попередніх воєн та багато іншої символіки українського етносу.
Ми дуже вдячні Вам, шановний Іване Олександровичу, за правильний і своєчасний телефонний дзвінок до нас під час війни. Адже завдяки захисникам України і таким небайдужим людям в нашому тилу, як Ви, жодним зайдам не вдасться стерти з лиця землі Українську Націю!

(159)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.