«Забуттю не підлягає»: вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв Голокосту

вшанування жертв голкостуУ Дубні вшанували пам’ять жертв Голокосту
26 січня 2017 року в Будинку дітей та молоді відбувся міський вечір-реквієм «Забуттю не підлягає» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 75-их роковин розстрілів єврейського населення в м. Дубно.  На заході були присутні керівники міста, представники єврейської громади, учнівська та студентська молодь, місцева громадськість. Скорботності заходу додавала відповідна атрибутика на сцені – символічний вівтар пам’яті, колючий дріт і дві троянди, на гілках терену – срібні єврейські зірки з написами назв місць області і навколишніх територій, де були створені гетто і з яких євреї були депортовані в концтабори Аушвіц (Освенцим), Бухенвальд, Маутхаузен.
Для відкриття вечора-реквієма до слова був запрошений міський голова Василь Антонюк, який відзначив вагоме місце єврейської громади у різні періоди історії нашого міста, трагічні сторінки єврейської історії під час німецької окупації, страти єврейського населення у місті Дубно.
Під час заходу було показано фільм про звільнення 27 січня 1945 року у сусідній Польщі за часів Другої світової війни найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц Біркенау (Освенцим), де зазнавали надлюдської жорстокості та знущань мільйони людей незалежно від віку і статі. Діти, жінки, люди похилого віку не були виключенням для катів. Також було продемонстровано світлини місць розстрілів громадян єврейської національності фашистськими окупантами на території міста Дубно.
Присутні в залі пом’янули жертв Голокосту хвилиною мовчання, запалили скорботні свічки пам’яті. Головний рабин Рівного Шнеор Шнеерсон прочитав кадиш в пам’ять про загиблих євреїв.

Творчу програму заходу, організованого відділом з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради, реалізували студенти Дубенського коледжу РДГУ.

По завершенню заходу міським головою Василем Антонюком, заступником міського голови Василем Скринчуком, головним рабином Рівного Шнеором Шнеерсоном та відповідальними працівниками міської ради було здійснено покладання квітів та запалення лампадок до пам’ятного знаку жертвам дубенського Голокосту.

27 січня, коли весь світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, керівники міста поклали вінки та поставили лампадки до місць розстрілів громадян єврейської національності фашистськими окупантами на території міста Дубно, відвідали на дому й вручили продуктові пакети дубенчанам, які мають звання «жертва Голокосту» та «праведник України».

За матеріалами: Дубенська міська рада

(48)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.