За протест медикам загрожує кримінальна відповідальність
Працівникам Дубенської лікарні обіцяють видати зарплати вже за тиждень
Як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, медики закладу, в відчаї через тримісячну неоплату праці, вдалися до радикальних дій – перекрили міжнародну трасу «Київ-Чоп». Починаючи з 15 год люди безперервно ходили двома пішохідними переходами при в’їзді в місто.
Ось як самі працівники пояснюють причини такого вчинку:
«Як так можна прожити? Терпець вже увірвався. Будемо тут ходити, доки нічого не доб’ємось. В нас є сім’ї, ми маємо за щось жити. Ми ходимо на роботу, надаємо невідкладну допомогу, лікуємо хворих, а наша робота не оплачується. В яку установу ми б не зверталися – праця всіх оплачується, а наша – не оплачується».
«Ми не маємо за що жити. В мене, якби не чоловік-пенсіонер – я б пропала. Нам потрібна зарплата. Вони за який місяць вже отримали, оті всі пузатенькі, що там стоять? Мабуть, вже за листопад. А ми – за серпень».
Вгамувати людей прибув очільник Дубенської РДА Юрій Парфенюк, який безперервно пояснював людям чому виникла така ситуація і як швидко вони отримають свої зароблені кошти:
«Я завжди готовий виходити до людей і сьогодні спілкувався з ними о 9 год ранку. На жаль, є люди, які цю зустріч перекрутили невідомо на що. На даний час я пояснюю людям, що ми перерахували майже 700 тис. грн медичної субвенції, які надійшли. Завтра їм на карточку нарахують гроші за серпень і з завтрашнього дня ми почнемо виплачувати вересневу заробітну плату. Я сьогодні спілкувався з помічником Ірини Луценко, вона корує це питання і тримає під постійним наглядом, оскільки ми до неї звертались. Фактично, ці кошти Кабміном вже виділені, через 2 дні перейдуть в обласний бюджет і таким чином прийдуть до нас в районний бюджет і ми виплатимо заробітну плату. Ці кошти дозволяють нам закрити заробітну плату до 1 грудня 2018 року».
Вже за годину руху переходом зі сторони Панталії та Тараканова виник довгий затор з вантажних та легкових автомобілів, пасажирських автобусів. А за час мітингу протестувальники пропустили швидку, іноземців, декілька автобусів та машин. Деякі водії відверто конфліктували з медперсоналом, а дехто ж, навпаки, підтримував такий відчайдушний крок.
«В автобусі люди з онкодиспансеру їдуть, вони облучені, їм потрібно додому поїсти. Що це таке робиться? Автобуси й швидкі повинні пропускати. Протестувальникам потрібно пояснити, що автобуси тут ні до чого», – обурюється Іван Володимирович, водій автобуса «Рівне-Дубно».
Не оминула така критична ситуація в Дубні й владу області.
«Ситуація в управлінні охорони здоров’я відома, постійно моніторимо ситуацію, намагаємося її вирішити. Заступник голови адміністрації доручив створити постійну діючу комісію, ми засідали в липні, вересні – давали свої рекомендації щодо вирішення даної ситуації. В листопаді проходить перерозподіл державної субвенції. Зараз борг складає 9 млн, ми отримали кошти і через декілька днів ми закриємо 7 млн заборгованості до наступної середи-четверга. Сьогодні люди отримають заробітну плату за серпень. Все, що ми можемо зробити – це просимо людей, але, на жаль, ніхто не хоче слухати», – прокоментував ситуацію заступник начальника Департаменту Рівненської ОДА Олег Вівсяник.
За годину від початку протесту Юрій Парфенюк продемонстрував протестувальникам обіцяні докази, що кошти й справді є – показав Розпорядження про виділення коштів. Очільнику адміністрації навіть вдалося переконати частину медиків зупинити акцію, але більшість все-таки продовжила безперервно крокувати пішохідним переходом.
«Зарплату не дають, в нас вже безвихідь. Нехай самі проживуть за 200, 700 грн, які нам дають. Нехай дають нам повністю зарплату. Ми не знаємо кому вірити, нам вже 3 місяці обіцяють – це вже вирішальний крок. В нас є кредити, в нас є студенти, ми хворіємо, в нас немає коштів на лікування. Це такий вже крок – остання крапля», – пояснила Світлана Володимирівна, лаборант.
Не розуміли працівники Дубенської ЦРЛ чому з ними поспілкуватися не прийшов ні Володимир Козак, ні мер Василь Антонюк.
«Не вийшов, бо не хоче, або боїться. Місцева влада повинна в першу чергу це все забезпечити. Ми більше розраховуємо на міську владу, оскільки завідуюча райфінвідділу мені особисто казала, що гроші виділили на район, а куди вони пішли далі – не відомо», – коментує Руслан Михайлович, лікар приймального відділення.
На місці перекриття також був присутній в.о. головного лікаря Дубенської ЦРЛ Микола Нечипорук, який не підтримував своїх колег, а навпаки – переконував припинити акцію протесту:
«А ви спитайте їх чого вони ходять. Така ситуація виникла через недофінансування заробітної плати. Відповідно наш бюджет складається не лише з бюджету району, а йде перерахунок з ОТГ, також з міста. Завтра ми закриваємо серпень місяць, а до кінця листопада маємо закрити всі ці місяці».
До 17 год траса залишалася перекритою, а працівники районної лікарні продовжували рух в сутінках, під дощем з вигуками «Зарплату!», «Брехуни!» та провокативними плакатами «Де наші зарплати?», «Горе керівників – геть». Після 2 год протесту люди все-таки прислухалися до керівництва та погодилися покинути трасу, за умови, що якщо до наступної середи не отримають свої зароблені кошти, то вийдуть на дорогу знову.
Протягом акції протесту на трасі знаходилися й правоохоронці, які контролювали ситуацію, заспокоювали водіїв та проводили роз’яснювальні роботи з працівниками лікарні. Хоча законом мирні протести не заборонені, медикам все ж загрожує кримінальна відповідальність.
«У поліції відкрили провадження по заборгованості за статтею 172 Кримінального кодексу України. Також слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 279 Кримінального кодексу України за фактом перекриття автодороги «Київ-Чоп» у Дубні. Так, медики попереджали, але це не звільняє їх від відповідальності, оскільки транспортні засоби на міжнародній трасі були заблоковані дві години.
У рамках досудового розслідування будуть встановлювати усі обставини», – коментують у поліції області.
(2113)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію