За порушення при виплаті зарплати спрямують понад 60 мільйонів
На Рівненщині понад 60 мільйонів гривень додатково надійде до бюджету
Якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені страхові внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії. До того ж для багатьох наших громадян є нормою отримання зарплати в «конвертах».
Головним управлінням ДПС у Рівненській області на постійній основі організована робота щодо виявлення фактів виплат фізичним особам необлікованих та прихованих доходів, а також щодо контролю за дотриманням суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО, військового збору та єдиного соціального внеску до бюджету.
Протягом січня-серпня поточного року встановили 86 випадків порушень підприємствами та фізичними особами-підприємцями виплати заробітної плати (або інших доходів) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства. За результатами проведених перевірок додатково донараховано до бюджету 45856,60 тис. грн ПДФО, військового збору – 2435,90 тис. грн. та 11777,7 тис. грн єдиного внеску.
Протягом січня-серпня 2019 року виявили використання праці 27 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, одержуючи заробітну плату «в конвертах» необхідно чітко усвідомлювати, що позбавляєте себе:
– гарантованого розміру заробітної плати;
– права на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати;
– права на оплату лікарняного;
– права на достроковий вихід на пенсію, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці;
– права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці;
– права на допомогу по безробіттю;
– права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
– права на зарахування виробничого стажу, тощо.
Укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:
– в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;
– відмові оплати праці за виконану роботу;
– недодержання зобов’язань роботодавця, тощо.
(226)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію